Grosjean měl DTM jako záložní plán

@hoch-zwei.net

Ještě před týdnem to nevypadalo s dalším působením Romaina Grosjeana ve formuli 1 růžově. Sám přiznal, že měl hned dva záložní plány. Zatímco formule E byla až “poslední záchranou”, tak nyní prozradil, kam by možná zamířil, kdyby to u Haasu nevyšlo.

Onou možností bylo zakotvení v německém šampionátu cestovních vozů. “Je to úžasný šampionát, auta vypadají skvěle,” hodnotí Francouz, jenž nedávno s americkou stájí prodloužil kontrakt. Byť se příliš do série elektrických monopostů nehrnul, tak se mu zamlouvá fakt, že se dá pohodlně kombinovat s DTM: “Formuli E můžete s DTM kombinovat, byla by to celkem dobrá sezona.”

Nebyl by prvním, kdo by závodil v obou sériích. Momentálně absolvuje tento maraton například Robin Frijns a v příští sezoně se k němu přidá také Nico Müller. Švýcar bude hájit jak barvy Audi, tak i Dragonu.

Šestiletý syn měl rozhodující slovo

Nicméně o dalších krocích se radil i se svou rodinou. Nebýt jeho šestiletého syna, možná bychom jej v jednom z aut DTM spatřili.

“Řekl mi: ‘Tati, chci tě sledovat ve formuli 1. Ještě nikdy jsem nebyl na velké ceně.’ Sice už byli na filmovacím dni, ale myslel jsem si, že mě děti musí vidět ve formuli 1,” vysvětlil 33letý závodník důvody, proč se rozhodl setrvat v královně motorsportu.

1 Trackback / Pingback

  1. Räikkönen a Hülkenberg v DTM? Bylo by to fantastické, rozplývá se Scheider - DTMnews.cz

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*