Räikkönen a Hülkenberg v DTM? Bylo by to fantastické, rozplývá se Scheider

© Media DTM

V poslední době bylo spojováno se vstupem do DTM spoustu jezdců formule 1. Ještě před tím, než Romain Grosjean prodloužil s americkou stájí Haas, se spekulovalo, že právě on by se mohl objevit na startovním roštu. Dokonce i samotný Francouz přiznal, že přestup do DTM byl jedním z jeho záložních plánů. Zatímco budoucnost Roberta Kubici v královně motorsportu na je spadnutí, jelikož na konci sezony odejde z Williamsu a jiné týmy mu angažmá nenabídly. Avšak o Polákovy služby  údajně projevilo zájem jak Audi, tak i BMW.

Zamíří Kubica v sezoně 2020 do DTM? U Audi i BMW má dveře otevřené!

Na stejném břehu jako čtyřiatřicetiletý rodák z Krakova je momentálně také Nico Hülkenberg, který bude u Renaultu nahrazen talentovaným mladíkem Estebanem Oconem. Pro německého závodníka tak nezbývá ve formuli 1 příliš možností, neboť Haas i Red Bull jej odmítli a ostatní týmy mají plno.

Scheider: Dejte angažmá Hülkenbergovi nebo Räikkönenovi

Bývalý pilot DTM Timo Scheider ve svém posledním sloupku na ran.de přiznal, že by rád v některém z vozů viděl Icemana nebo Hülka. “Podle mě by byl například skvělý Kimi Räikkönen. Nebo i Nico Hülkenberg, který byl z formule 1 vyřazen. Bezpochyby mu věřím,” uvedl Scheider, který se poměrně tvrdě obul do polského miláčka publika:Nedávno vyjednávali s Robertem Kubicou. Co se jména týká, tak by to na DTM nemělo žádný dopad a ze sportovního hlediska mu dělala problémy i formule 1. Není někým, kdo by šampionát, co se kvality týká, zlepšil.”

Naopak piloti, kteří mají svůj vlastní názor a mají ostré lokty, jako například šampion F1 z roku 2009 Jenson Button jsou podle Scheidera pro šampionát obrovským přínosem. Brit však vstup do DTM prozatím vyvrátil, jelikož se chce věnovat své rodině.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*