Glock má zájem i nadále jezdit pro BMW

© Media DTM

Timo Glock reprezentuje barvy bavorské stáje od svého debutu v DTM v roce 2013. Zatímco v sezoně 2018 byl jedním z kandidátů na titul, tak loňská sezona byla naprosto katastrofální. Přesto však věří, že bude pro BMW závodit v nadcházející sezoně.

“Pokaždé jsem byl ve špatný čas na špatném místě. Ať už se jednalo o technické problémy nebo o nešťastnou situaci v závodě,” zrekapituloval v rozhovoru pro magazín Focus Online německý závodník, jenž v Šampionátu jezdců obsadil konečné dvanácté místo s 58 body na kontě.

Při velkém finále na Hockenheimu došlo k poměrně kuriózní situaci. Glock totiž musel téměř jedno celé kolo řídit jednou rukou, jelikož tou druhou musel držet dveře, které se mu samovolně otevřely:  “Nebylo závodu, ve kterém bych neměl problémy. V Hockenheimu se mi dokonce otevřely dveře – což se nestalo už věčnost. To bylo odrazem celého roku. Když se něco stalo, pak to bylo na mém autě.”

Přesto, že se uplynulou sezonou protrápil, tak neplánuje pověsit helmu na hřebík. Ačkoliv BMW stále s oznámením jezdecké sestavy pro ročník 2020 vyčkává, tak sedmatřicetiletý rodák z Lindenfelsu žádné změny neočekává: “Nic by se měnit nemělo. Samozřejmě musíte vyčkat, co se stane přes zimu. Ale momentálně plánuji normálně DTM.”

A co říká k rozhodnutí ohledně kádru týmu pro sezonu 2020 šéf pro Motorsport BMW Jens Marquardt? “Na to je ještě příliš brzo. Nyní se soustředíme na konec sezony, poté zhodnotíme naše slabé stránky a všechno podrobně prozkoumáme. To se týká i jezdců. Doposud to tak bylo v každé sezoně, ve které BMW nastoupilo,” uvedl před závodem na Hockenheimringu Marquardt.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*