DTM Trophy novou sérii pro vozy GT

© DTM Media

DTM Trophy je novou sérií, která dnes představilo ITR. Tato nově vzniklá série doplní závodní víkend DTM.

Série bude určena pro téměř sériové vozy GT se závody v Beneluxu a Německu. DTM Trophy bude otevřeno pro všechny piloty i týmy.

V pátek budou probíhat dva 20 min tréninky, 20 min kvalifikace a 30 min závod bude probíhat v sobotu i v neděli.

Série se budou moci účastnit všichni výrobci jejichž vozy budou splňovat kritéria kategorie FIA E2-SH a E2SC. Téměř každá automobilka, které závodí má odpovídající vůz GT s výkonem 400 až 500 koní. Zejména se jedná o Audi, BMW a Aston Martin, tedy značky závodící v DTM. Nesmíme zapomenout na značky jako je Mercedes-AMG, Porsche, McLaren, Ford, Chevrolet, Lotus, Jaguar, Toyota a Nissan.

Aby byla zajištěna rovnováha mezi jednotlivými vozy stanový ITR  balance of performance, který je známý z jiných sérii. Cílem bude celé pole co nejvíce vyrovnat. BoP bude stanoveno až podle vozů, které budou do série přihlášeny.

Série pro ambiciózní mladíky a sezónní profesionály

“S DTM Trophy tvoříme atraktivní balíček pro ambiciózní mladé závodníky, ale také sezónní piloty,” prohlásil jednatel ITR Achim Kostron. “Příležitost závodit s téměř sériovými vozy GT v sérii, kde bude zastoupeno mnoho automobilek.

Celkem zde budou tři kategorie: jedna pro piloty, jedna pro tým a jedna juniorská pro piloty mladší 22 let (ročník 1998 a vyšší).

Bodování pilotů bude totožné jako v DTM. Stejně bude bodovaná i kvalifikace. Pro účast bude nutná mezinárodní licence D.

Registrace do DTM Trophy budou otevřeny 6. listopadu a uzavřeny 11. března. Poplatek pro zápis bude 27 000 € plus DPH (cca 700 000 Kč + DPH).

Sezóna bude čítat celkem sedm závodů: Zolder (24-26. dubna), Lausitzring (15-17. května), Anderstorp (12-14, června), Norisring (10-12. července), Assen (4-6. září), Nürburgring (11-13.září) a Hockenheimring (2-4. října).

Začátkem října ITR oznámilo, že vedle W series bude DTM doprovázet také nová série DMV GTC. V této sérii budou závodit vozy GT3, Porsche Carrera Cup a Lamborghini Super Trofeo, kde bude každá kategorie bodovaná samostatně.

Podrobná pravidla v angličtině naleznete zde

1 Trackback / Pingback

  1. Moser z Phoenixu: "DTM Trophy je jednou z možností" - DTMnews.cz

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*