Zandvoort: Sobotní závod vyhrál Gary Paffett

© DTM Media

Úvodní závod v Zandvoortu vyhrál veterán Mercedesu Gary Paffett, který tak navýšil své vedení v šampionátu jezdců. Na stupních vítězů ho doplnili jeho týmový kolegové Paul di Resta a Lucas Auer, kteří na něj ztratili necelé dvě vteřiny. Pod stupni vítězů pak skončil další jezdec Mercedesu a bývalý pilot F1 Němec Pascal Wehrlein, který startoval ze druhého místa a na leadera závodu Garyho Paffetta vyvíjel velký tlak. Vše se ale změnilo zastávkou v boxech.

Pro Paffetta byla zastávka v boxech bezproblémová, ovšem Pascal Wehrlein během ní ztratil pět sekund a propadl se na třetí místo za Paula di Restu.

Wehrlein oba britské jezdce velmi rychle stahoval, ovšem pak vyjel na trať safety car v důsledku nehody Nica Müllera, který jel na průběžném čtvrtém místě. Němec ale dostal defekt pneumatiky a vletěl do bariéry z pneumatik.

Uklízecí práce trvaly opravdu hodně dlouho, a když byl závod konečně restartován, stihli jezdci odjet už pouze devět kol.

Úřadující šampion René Rast z Audi jako jediný předtím nezajel do boxů a zkusil vydržet na trati co nejdéle, aby se mu povedlo zajet nějaký kloudný výsledek. Safety car mu ale tyto šance zhatil.

Po restartu závodu zajel Rast do boxů a propadl se na poslední místo, kde zůstal až do konce závodu.

Restart závodu nevyšel ani Pascalu Wehrleinovi, který se propadl na čtvrté místo ve prospěch Lucase Auera a na této pozici už také zůstal až do konce závodu.

Elitní pětku v tomto závodě uzavřel Robin Frijns, který vydělal na problémech svých týmových kolegů Nica Müllera a Reného Rasta.

Nejlepším jezdcem automobilky BMW byl Timo Glock, který obsadil šesté místo před svými týmovými kolegy Marcem Wittmannem, Augustem Farfusem a Joelem Erikssonem. Bodovanou desítku pak uzavřel Jamie Green z Audi.

 

Konečné výsledky sobotního závodu v Zandvoortu:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*