Sophie Hofmann věří, že DTM Trophy je nejlepší cestou k záchraně DTM

DTM Trophy má obrovský zájem ze strany týmů a závodníků. Sezona ještě ani nezačala, ale i tak na sebe přitáhla celá nová série pozornost.

Momentálně čekáme na kompletní startovní listinu, ale zatím je potvrzena pouze jedna zástupkyně něžného pohlaví – Sophie Hofmann, která nám exkluzivně pro DTMnews.cz poskytla rozhovor.

Německá závodnice začala svou kariéru v motokárách, jak už to většinou bývá. Před dvěma lety se přesunula do Volkswagen Scirocco R-Cup. Její úplně první test v závodním voze byl kupodivu v Česku, konkrétně se jednalo o Autodrom Most.

„Mé úplně první svezení v závodním voze bylo ve Volkswagenu Scirocco R-Cup, které se stalo i mým vlastním vozem. Já a můj otec jsme se rozhodli Scirocco v roce 2018 zakoupit, díky tomu jsem mohla absolvovat svojí první sezonu.

Jízda v závodním voze je oproti motokárám naprosto odlišná, nedokážu to zkrátka ani popsat,” říká Sophie v našem exkluzivním rozhovoru.

Po závodění s Volkswagenem a několika úspěšných víkendech následovala logická cesta dopředu. Němka usedla za volant Cupra Leon TCR a Audi R8 LMS Cup. S Audi bude závodit i v DTM Trophy.

„Důvod, proč jsem se rozhodla pro DTM Trophy nebyl pouze samotný vůz, jelikož i tým mi učinil skvělou nabídku pro sezonu 2020. Pro mě osobně je to velmi speciální. Je to nový projekt(nová série, nové tratě a nový tým) a proto jsem se jednoznačně rozhodla pro tuto věc. To, že jsem stejný vůz řídila minulý rok byl navíc skvělý bonus.”

I když je DTM Trophy pro Sophii jasnou jedničkou, tak bude chtít zkombinovat kalendáře dvou závodních sérii. TCR Germany je na programu i letos včetně prozatím plánovaného závodu v Mostě.

„Pokusím se o to. Je to v plánu, že zaplníme volná místa během DTM Trophy a odjedu některé závody v mé Cupře TCR. I na ty se už velmi těším!

Sophii čeká nejnáročnější sezona v její kariéře. Zatím se bavíme pouze hypoteticky, jelikož DTM Trophy je dočasně pozastaveno. Mladá závodnice chce především získávat potřebné zkušenosti, však jí je pouhých jednadvacet let.

„Doufám, že budu moci poznat vůz GT4 lépe, naučit se všechny nové tratě bude určitě zábava. Bylo by skvělé dosáhnout i nějakých dobrých výsledků, nicméně musím říct, že to bude má první závodní sezona ve voze specifikace GT4, který navíc bude mít skvělé podmínky. Takže se pokusím vzít co nejvíce zkušeností.

Myslím si, že každý sportovec má nějaké cíle. Někdy zkrátka musíte počkat, co život přinese. Nejsem omezena na jeden cíl. Momentálně se chci jen naučit co nejvíce a zlepšovat se, dokud nebudu moci říct, že je mojí prací moje vášeň.”

DTM Trophy ale není jedinou doplňkovou sérii k DTM. Další z nich je například čistě dámská závodní série W, kde jsme mohli vidět testovat například Tatianu Calderonovou anebo bývalou závodnici DTM Katherine Legge. Jsou formulové monoposty v jednopohlavní sérii také variantou pro nováčka v DTM Trophy?

„Opravdu nevím, jak se k tomu vyjádřit. Na jednu stranu je to skvělá šance, ale na druhou má špatný přístup. Myslím si, že celá myšlenka by měla najít lepší možnosti a realizaci. Takže v současnosti nevím.”

Hovořili jsme o tom už několikrát, že DTM je na pokraji zkázy, i když zájem o DTM Trophy je momentálně enormní. Malé týmy lákají finanční odměny a zajímavé promo.

„Řekla bych, že samotné DTM Trophy udělalo významný krok k tomu, aby celý “DTM Event” mohl existovat. Nikdo samozřejmě neví, co se stane v následujících letech, ale jsem si jistá, že zodpovědné osobnosti udělají vše pro to, aby DTM přežilo.”

Osobní vzkaz od Sophie pro všechny fanoušky

„Chtěla bych poděkovat za vaší podporu v posledních letech. Doufám, že moje fanouškovská základna bude v následujících letech růst. Především v tomto roce chci udělat mnohem více pro mé fanoušky. Budu mít nějaký vlastní merchandising, události, soutěže a tak podobně. Jsem ráda, že tuto cestu s vámi mohu sdílet – takže buďte naladěni!”

Original answers in English below:

If my informations are correct, you moved from Go karts to race cars in 2018. When did you first sit in a race car?

S: Yes this is correct. My first time in a race car was a testday in Autodrom Most (CZ) with a Volkswagen Scirocco R-Cup. This was also my first own race car. My dad and I decided to buy a Scirocco in 2018 so I could do my first season with it. 

In 2018 you were driving a VW Scirocco Cup car and a Seat Leon Cupra TCR. Was it a big difference to Go karts for you?

S: Oh yes definitely! Car racing is so much different. I don’t really know how to describe but it’s a whole new feeling. 

Next year you sat in the Audi R8 LMS Cup, where you had some success. Was that why you were going to drive this car in the DTM Trophy?

S: The reason why I decided to drive in the DTM Trophy was not only the car but also the team who made a great offer to me for the season 2020. For me like for them it’s a very special and new project (new series, new tracks, new team) and I was so hooked that I decided to do this one. That I was already driving a similar car last year was only a kind of nice add-on. 

Are you going to continue with the Cupra Leon TCR eventually this year in TCR Germany?

S: For sure I will try this. It is planed to fill some of the gaps in the DTM Trophy calendar with some races in my Cupra Leon TCR. I am very excited for them as well! 

What is your goal for this year? It is probably the highest level championship in your career.

S: Yes it is and I am very looking forward to this season. I hope that I can get to know the GT4 car better, to get to know all the new tracks and of course to have fun. Sure it would be great to reach some good results as well, but nevertheless I have to say that it’ll be my first racing season in a GT4 car and the first one with such great conditions. So I’ll take as much experience as possible out of it. 

Would you like to join the purely women’s W series over time?

S: I don’t really know how to handle this issue. It’s a great chance on the one hand but maybe the wrong approach on the other hand. I think the idea could have better possibilities for a realization. Currently I would be insecure. 

What is your career goal? Are they more GT cars or DTM?

S: I think it’s like for everybody in every kind of sport. Sometimes you have to wait what life gives you. I will not limit myself on one goal. At the moment I am just about learning as much as possible, giving my best and try to develop myself until I hopefully can say I made my passion my job. 

What do you think of DTM itself, do you think it has a chance to survive without a third car manufacturer?

S: I think with the DTM Trophy they already made an important step forward to keep the whole „DTM event“ exciting. Nobody knows what will happen in the next years but I’m sure that the responsible persons will do everything to keep the DTM alive. 

Sophie also has one more thing for her fans

I just want to say thank you for your support the last years. I hope my fanbase will grow this and the next years. Especially this season I will do and offer more for my fans. There will be some merch, events, competitions and so on coming up. I am very excited to share my journey with you – so stay tuned!

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*