Zanardi si myslel, že páté místo je vtip!

© DTM Media

Alex Zanardi dokončil v druhém závodě v Misanu na skvělém pátém místě. Díky kombinaci sucha a deště se strategie rozdělily. Mnoho jezdců muselo udělat dvě zastávky v boxech, jelikož brzo přezuli na suché pneumatiky, ale déšť se vzápětí vrátil. Zanardi byl jedním z mála jezdců, kteří se neunáhlili a zůstali na trati o něco déle. Díky tomu si odbyl jen svůj jeden povinný pit stop.

Během závodu DTM je rádiová komunikace zakázaná, dokud jezdec není na pitlane, takže když se Zanardi dozvěděl, že je pátý, nechtěl tomu věřit.

“Tohle je nejlepší vtip víkendu,” řekl Zanardi. “No tak, děláte si srandu! Jsem starý pán, tohle mi nemůžete dělat.”

Zanardi udělal oslavné “donuts”, které dělal během svých slavných let v sérii CART.

© DTM Media

“Páté místo je odměnou za celý víkend. Jsem velmi šťastný za tenhle výsledek, v mém věku člověk nedostane mnoho možností zažít takový závodní úspěch. Měl sem velmi dobrou závodní rychlost a nebyl jsem si jistý, co mám dělat, když jezdci přede mnou byli pomalejší.

“Ale vážně, jsem velice vděčný za tuhle příležitost, kterou mi dalo BMW. Oni vždycky věřili, že tohle můžu dokázat. Tahle důvěra je skvělým dárkem, a já jsem byl schopen jim to vrátit. Také velmi děkuji celé rodině DTM, která mě přijala s otevřenou náručí.

“Navždy budu mít ve svém srdci tento víkend. Trvalo mi to 51 let, než jsem si to mohl zkusit, ale nakonec jsem dostal svou šanci,” dodal dojatý Zanardi.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*