W Series bude po boku DTM pokračovat v sezóně 2020, Gabriela Jílková ve hře o sedačku

Čistě dámská formulová série W series bude pokračovat i v následujícím roce. Stejně jako v letošní premiérové sezóně, tak i v té následující bude doplňovat německý pohár cestovních vozů DTM.

Cílem celé série je především vybrat ze všech žen tu nejrychlejší, která pak bude bojovat o místo v týmech formule 1. Vítězce prvního ročníku Jamie Chadwickové se to podařilo, jelikož je vývojovým jezdcem týmu Williams F1. 

Kromě úspěchu a možného kariérního postupu jsou ve hře i zajímavé finanční odměny za umístění. V prvním ročníku W Series se rozdávalo 1,5 milionu dolarů mezi dvacet závodnic, vítězka Chadwicková si odnesla půl milionu dolarů.

View this post on Instagram

🇬🇧 Announcement ❗️Čau! I didn't let you know about my career for a long time, because everything was top secret 🤫 Today I can tell you, I'm flying to Almeria 🇪🇸 to fight for the W Series. This journey started a few months ago and after long trials I was chosen from a large number of candidates for the final round💥 so watch, we will fight this weekend 🤟🏽 • 🇨🇿 Oznámení ❗Čau! Dlouho jsem nedala vědět o své kariéře, ale to proto, že všechno bylo přísně tajné 🤫 Dneska už ti to můžu říct, letím do Almerie 🇪🇸, kde budu bojovat o účast ve formulové sérii W Series. Tato cesta začala už před několika měsíci a po dlouhých procesech jsem byla z velkého množství zájemců vybrána do finálového kola💥tak sleduj, tento víkend budeme bojovat 🤟🏽 #QuickGabi • • • • • • #wseries #rethinkracing #f3 #formula3 #tatuus #formula #puma #hitech #dtm #hankook #almeria #circuit #spain #europe #motorsport #racing #girl #onegoal #ladiesonly #girlpower #formula #style #announcment #love #challenge #happy #picsoftheday #instagood #f1

A post shared by Gabriela Jílková (@quickgabi) on

Příprava na novou sezónu začne ve španělské Almerii, kde se potká mnoho nových tváří. Prvních dvanáct z předchozího ročníku postupuje automaticky, ale zbytek musí zamířit také do Almerie. Mezi kandidátkami na místo bude i jedna češka, Gabriela Jílková.

Gabriela Jílková alias QuickGabi už má s formulovými monoposty zkušenosti, jelikož závodila například s Formulí Renault 2.0. V letošním roce startovala s vozem KTM X-Bow GT4 v závodě 12h Brno, takže má určitě nejvyšší ambice.

“Opravdu se do Almerie velice těším, protože W Series je skvělou příležitostí pro všechny ženy, které nemají potřebné finanční prostředky k závodění. Tím nejlepším na celé sérii je, že závodnice mají oproti formuli 1 stejné vozy, takže se ukáže především talent a práce s inženýry. Závodnice, které se účastnily v loňské sezoně mají s vozy samozřejmě větší zkušenosti. Ve výsledku ale budou mít výhodu i ty závodnice, které mají alespoň budget na testovací dny,” prozradila Jílková.

Výsledky celých testů budou známy již příští týden, takže nezbývá než doufat, že česko bude mít dalšího zástupce na světové formulové scéně.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*