Timo Scheider : Pro výhru udělám cokoliv!

Foto: ADAC GT Masters

Tým BMW Schnitzer společně s Timem Scheiderem cílí v jeho debutové sezóně na celkové umístění mezi první trojkou. Přímo ADAC GT Masters udělalo exkluzivní rozhovor s Timem o letošní sezóně a dalších plánech.

Máš za sebou první tři závodní víkendy v ADAC GT Masters a získal jsi dvě pódia. Můžeš nám shrnout jaké z toho všeho máš pocity? 
Scheider: “Cítím se velmi dobře v ADAC GT Masters. BMW Schnitzer a celé BMW mi kompletně sedí. Když to porovnám s DTM, zjišťuji, že celé víkendy jsou pro mě uvolněnější. Nicméně je pochopitelné, že stejně jako v DTM, tak v ADAC GT Masters chci dosáhnout co nejlepších úspěchů, takže konzistence a tvrdá práce je zde nejdůležitější věcí. Samozřejmě je pravda, že po 16-ti letech v DTM si stále hledám cestu, jak si zvyknout na vůz GT3. Stále se učím nejrůznější věci. Ale je fajn se naučit něco nového, i když už jsem v pokročilém stádiu své kariéry. Takže můj cíl je jasný, být nejrychlejší, jak je to jen možné.”

Co tě nejvíce překvapilo na ADAC GT Masters? 
“Určitě jak je celé pole vyrovnané. Ve Spielbergu bylo například 29 vozů v jedné vteřině – a to je neuvěřitelné, když si uvědomíme, že je zde osm automobilek. To jen ukazuje kvalitu jezdců, kteří závodí v ADAC GT Masters. Je zde spoustu jmen z DTM, či jiných závodních sérií, což nám nedělá úplně lehkou práci, protože i ostatní závodí na velmi vysoké úrovni.”

Foto: ADAC GT Masters

Pracuješ velmi úzce s BMW Juniory a s týmem BMW Schnitzer, jaká je tvoje role? 
“Je to skvělá zábava pracovat s mladými závodníky.I když jsem jejich mentorem, stávají se i mými kolegy, nebo přáteli. Všichni se snažíme společně pracovat jak na trati, tak mimo ní. Kdykoliv se mě některý z jezdců na něco zeptá, rád mu odpovím. Kluci kvůli mě letěli i do Švédska, aby viděli, jak závodím ve Světovém Rally Crossu. Takže je to něco víc, než být jen součástí týmu.”

Řekni nám něco o Mikkelu Jensenovi, který s tebou teď sdílí M6 GT3. Jak se mu vede v letošním roce? 
“Mikkel pracuje velmi dobře. Je soustředěný a ambiciózní. Říká co si myslí, a je velmi pozitivním člověkem. Opravdu ví, jak tlačit vůz na limitu. Současně jsou zde věci, které se od něj učím.”

Foto: ADAC GT Masters

Začátkem Srpna se ADAC GT Masters vrací na Nürburgring. Co očekáváš od druhé půlky sezóny?
“Když jsme jeli do Rakouska, měli jsme za cíl získat co nejvíce bodů, jak jen bylo možné. Cíl jsme během víkendu splnili velmi úspěšně. Jsme nyní celkově na pátém místě a na čelo tabulky ztracíme málo. Řekl bych, že naším cílem je skončit celkově v top 3. Aby se nám to podařilo, tak musíme pravidelně bodovat a dojízdět závody. Pokud se to podaří, naše šance na top 3 je reálná. Pokud bude šance, určitě se pokusíme bojovat i o titul. Ale především bych dal vše za to, abych získal své první vítězství v ADAC GT Masters.”

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*