SuperGTxDTM: Cassidy ovládl sobotní závod

© SUPER GT

V 6:30 středoevropského času se v Japonsku psala historie Super GT a DTM. Na okruhu Fuji se k závodu snů sešlo celkem 22 vozů. Na dalekou cestu se vydalo celkem sedm vozů DTM.

Mokrou kvalifikaci nejlépe zvládl Nick Cassidy s Lexusem. Nejlepším vozem DTM byl Loic Duval. Francouz má na Japonsko dobré vzpomínky. V sériích Super Formula a Super GT strávil devět let. Z obou sérii má i titul. Bylo tedy jasné proč ho Audi vybralo pro tento víkend. Bohužel si ze sobotního závodu moc neužil. Během cesty z boxů na rošt nezvládl svůj vůz na mokré trati a havaroval. Tým již nebyl schopen vůz do startu vůz opravit.

Vzhledem ke smíšeným podmínkám došlo také na různé strategie. Trať sice rychle po kvalifikaci osychala, ale i tak někteří vyrazili na mokrých pneumatikách.

Závod byl po dvou zaváděcích kolech odstartován za Safety carem stylem Indy car. Vedení si udržel Cassidy následovaná vozy Super GT. Nejlépe z DTM jel Rockenfeller na čtvrtém místě. Kdo rychle litoval mokrých pneumatik byl Wittmann, který rychle mířil do boxů. Nejlepším BMW byl Kobajashi jedenáctý. Kdo stoupal polem byl Rast, který startoval 14., ale brzy byl na bodech.

Rockenfeller postupem závodu ztrácel pozice až vypadl z top 10. Ještě před polovinou závodu jsem byli svědky zastávek v boxech. Tam došlo ke zmatku u dvou sousedících týmů. Mechanici museli nakonec ze stání oba vozy vytlačit, aby měli prostor na výjezd.

Zanardi, který se do vozu vrátil po více jak roce startoval do závodu z boxu po tom co ho postihli technické problémy. Nakonec se ukázalo, že tyto problémy ho dohnali i v závodě. Ital byl nucen svůj vůz odstavit v boxech. O pár kol později se ho tým pokusil ještě vrátit na trať, ale výsledku, když problémy přetrvávaly.

Jen osm minut před koncem odstavil svůj Nissan GT-R Daiki Sasaki. Ten zůstal stát na výjezdu z boxů. Jelikož šlo o nebezpečné místo, na trať vyrazil Safety car. Vedoucí Cassidy v tu dobu měl několika sekundový náskok o který přišel.

Netrvalo dlouho a závod byl restartován. Na pohled se mohlo zdát, že na špici jede Marco Wittmann. Němec byl ovšem o kolo za lídrem, když do boxů zamířil i podruhé.

Během restartu se na trať začaly snášet kapky deště. Ten už ovšem do průběhu závodu nezasáhl. Kdo restart špatně odnesl byl Rockenfeller a  Yuichi Nakayama, když se oba roztočili na trati.

Nick Cassidy si vedení v závodě udržel. Koudai Tsukakoshi s Hondou místo na předjetí v posledních kolech závodu nenašel. Posledním na pódiu byl Naoki Yamamoto také s Hondou.

Nejlepším vozem DTM byl vůz Audi, který řídil Benoit Treluyer. Závod ukončil na šestém místě. Rast dokončil na místě osmém. Nejlepším BMW byl až 14. Kobayashi.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*