Šéf týmu Rosberg Zensen po 25 letech odchází: Je načase udělat místo někomu jinému

Arno Zensen převzal v roce 1995 žezlo po Kekem Rosbergovi. Na pozici šéfa týmu vydržel neuvěřitelných 25 let. Teď už ale potřebuje pauzu.

“Samozřejmě, že toto loučení je trochu melancholické, ale někdy je načase odejít a udělat místo někomu jinému,” vysvětluje Zensen, jehož nahradí bývalý sportovní šéf Kimmo Liimathainen. “S Kimmem si tým za mne vybral velmi dobrého nástupce. Jsem si jistý, že odvede dobrou práci.”

“Audi Sport spolupracuje v DTM s týmem Rosberg už od roku 2006 a Arno Zensen byl po celou dobu neustále spolehlivým partnerem,” loučí se se Zensenem šéf Audi Motorsport Dieter Gass, jehož slova přinesl portál speedweek.com. “Bude nám chybět – i jako člověk. Ale po tak dlouhé době si pauzu opravdu zasloužil. Arnovi a jeho rodině přejeme do budoucnosti vše nejlepší a těšíme se na ještě intenzivnější práci s Kimmem Liimatainenem. Zná tým skrz na skrz a proto byl logickou a dobrou volbou.”

Zensen odchází z DTM s velkým počtem úspěchů korunovaný v minulé sezoně ziskem titulu mezi jezdci – díky Renému Rastovi – i týmy, což bylo podruhé, co se podařilo jeho týmu tento “double” získat. V roce 2018 byl Rosberg nejlepší stájí, jejíž vozy nebyly poháněny agregáty od Mercedesu.

Zensen zažil všechny éry DTM, včetně konce šampionátu v 1996 a znovuzaložení v roce 2000, kde jeho tým závodil pod záštitou Mercedesu, než v roce 2006 vzniklo dnes nám již známé kombo Audi-Rosberg.

K úspěchům týmu přispěl v neposlední řadě také René Rast, který zaskakoval v sezoně 2016 v Zantvoortu za zraněného Adriena Tambaye. “Tehdy jsem si pomyslel: ‘Ups, ten opravdu něco umí’. Proto jsem řekl: ‘Toho chci!” vzpomíná Zensen. A zbytek příběhu už známe…

Keke Rosberg: “Jediný tým, který je demokratický, nikoli diktátorský.”

Během let se tým z Neustadtu rozrostl na tým s jasnou hierarchií, silným týmovým duchem a otevřeným hlasem: kritický, přesto konstruktivní a upřímný.

“Keke jednou řekl: ‘Tým Rosberg je jediným týmem, co zná, který je demokratický a nikoliv diktátorský’,” uvedl Zensen.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*