Salzburgring se do kalendáře jen tak nevrátí. Může za to WTCR a Aston Martin

© Touringcarracing.net

Na trať nedaleko rakouského Salzburgu se v červenci po šestileté pauze vrátí pohár cestovních vozů WTCR, zatímco vozy DTM se po tamní trati proháněly v sezoně 1987 a 1988. Poté tam šampionát již nezavítal. V roce 2018 se však spekulovalo se o comebacku pro rok 2020, a tyto zvěsti tehdy ještě podporoval prezident Salzburgringu Alex Reiner: “S šéfem DTM Gerhardem Bergerem jsme v kontaktu a pracujeme na termínu v roce 2020.

Avšak z toho nakonec také nic nebylo, a vypadá to, že německé mistrovství cestovních vozů si může nechat o této lokaci pouze už jen zdát.

“Jsme rádi, že opět můžeme nabídnout atraktivní sérii cestovních vozů,” uvedl Reiner, jehož slova cituje speedweek.com.

Konec Aston Martinu ubližuje DTM ve všech směrech

Britská značka vyrábějící luxusní vozy vydržela v mistrovství pouhou sezonu. Jelikož začátek sezony se pomalu ale jistě blíží, je zcela pravděpodobné, že na startovním roštu budou stát pouze Audi a BMW. Pokud se tedy nepodaří Gerhardu Bergerovi a spol. na poslední chvíli přivést zákaznický tým BMW. A právě tento fakt odrazuje v hostování závodu také Reinera: “Návrat DTM je tímto dočasně na tenkém ledě. Kromě toho je budoucnost DTM po odchodu Aston Martinu pouze s dvěma automobilkami nejistá.”

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*