Rozhovor: Gabča, která byla těsně druhá za Sheldonem van der Lindem

Gabriela Jílková/#QuickGabi momentálně závodí na světové úrovni v českém týmu RTR Projects. Češka aktuálně jezdí vytrvalostní šampionát 24H Series, kde pilotuje vůz KTM X-Bow GT4. Její cesta byla ovšem často poměrně strastiplná.

Jedním z takových momentů byl určitě test Audi TT Cup ke konci roku 2015, kde se utkala tváří v tvář současným hvězdám motorsportu. Gabča byla velmi silná během testů, ke konci dne skončila celkově druhá o jednu desetinu. Jednou z těchto hvězd byl i nováček v DTM Sheldon van der Linde. Gabče se během testů dařilo, ale na vstup do TT Cupu to nestačilo.

„Problémem bylo, že měl Volkswagen Group skandál ohledně emisí, které vykazovali nesprávné hodnoty. Volkswagen Group, který zaštiťuje i Audi proto dostal vysokou pokutu a musel utáhnout kohoutek s celým rozpočtem v oblasti motorsportu. Skončila jsem druhá těsně za Sheldonem van der Lindem, ale kvůli úsporám celého koncernu nakonec Audi nic nezaplatilo. Původně mělo Audi zaplatit sedačku dvěma nejrychlejším v testech TT Cupu,” říká Jílková.

Mladá závodnice se během testů setkala i s řadou vycházejících hvězd. Mimo jiné s Gabčou bojoval o místo i Sheldon van der Linde, který nyní závodí pro BMW v DTM.

„Se Sheldonem jsem se během testů hodně bavila, rozhodně působil jako nejvíc komplexní jezdec z těch, kteří tam byli s námi. Řekla bych, že sedačka u BMW je stoprocentně zasloužená.

Jak ve formuli 1, tak v DTM fandím především těm jezdcům, s kterými jsem soupeřila v nižších kategoriích. Proto je Sheldon jednoznačně můj favorit.”

 

 

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*