Robin Frijns: Chtít získat titul jako Rast není realistické

© Audi Sport

Nováček u Audi Robin Frijns si myslí, že pro něj nebude reálné cílit na titul jako tomu bylo u šokujícího titulu René Rasta. 

René Rast měl u svého jména tři starty než získal sedačku u Audi pro rok 2017, vyhrál šampionát a porazil více zkušené kolegy jako je Ekström a Green.

Ale i přes Rastův úspěch, Frijns,který nahrazuje Ekströma u Audi, nevěří, že by mohl i on dosáhnout na takové výsledky.

“Minulý rok se Rast stal šampionem ve své první kompletní sezóně. To je samozřejmě něco, co bych rád viděl, ale není to reálné,”  prohlásil Frijns pro Motorsport.com.

“Musím být realista, je zde mnoho jezdců s roky zkušeností, kteří jezdí v DTM více jak 10 let.”

“Není zde racionální očekávat sebe před nimi [od začátku]. Ohledně sebe jsem realista, nebudu sám sobě říkat, abych získal pole.”

“Chci být  konkurenceschopný, získat nějaké body a učit se”

K titulu Rasta pomohla dominance Audi na trati, částečně odstraněná váhovými penalizacemi. A Frijns se bojí, že by náskok mohl být ztracen díky změnám v pravidlech kolem aerodynamiky.

Nicméně, si myslí, že změna v pravidlech pomůže smazat jeho nedostatek zkušeností v DTM.

Šéf Audi Sport Dieter Gass pro Motorsport.com zopakoval Frijnsova slova “Tři tituly minulý rok pro Audi a vítězství nováčka se v šampionátu se stávají jen ojediněle.”

“Nemůžete to od nováčka očekávat. DTM je náročné a těsné,ale to je správný moment vstoupit”

“Výrazně se změnily pravidla kolem přítlaku. Zkušenosti, tak nejsou tak důležité, takže si myslím, že se předvede v dobrém světle”

Zatímco očekávání ohledně Nizozemce  jsou pro jeho první sezónu mírněná, Gass říká, že Frijnsova bohatá sbírka trofejí – tituly ve Formuli Renault 2.0, Formuli Renault 3.5 a Blancpain GT v jeho prvních sezónách – můžou vést k budoucímu titulu šampiona DTM.

“Vyhrál všechny šampionáty, kterých se vážně účastnil,” řekl Gass. “Možná ne letos, ale věřím, že je zde šance v budoucnosti.”

 

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*