Red Bull Ring: Pro čtvrté vítězství v řadě si dojel Rast

© DTM Media

Oproti sobotě neděle přinesla slunečné počasí. Z pole position startoval Paffett, kterého doplnil v první řadě Mueller. Poslední bonusový bod si zajistil di Rasta.

Start se Paffettovi povedl, když dokázal Muellerovi poodjet. Dobře odstartoval Rast, který se okamžitě posunul ze sedmé na čtvrtou pozici. Ve třetím kole Mueller Paffetta dojel a ještě v tom stejném kole překonat. Farfus od komisařů obsržel penalizaci plus pět sekund za špatné postavení na startu. V pátém kole jako první do boxů zajel Auer, který po soubojích na konci bodované desítky ztratil několik pozic.

Po Auerovi do boxů zamířil i Rockenfeller a Wittmann. V devátém kole dokázal hostující Ogier překonat Farfuse, který měl vyditelně něco s autem. Brazilec po startu několikrát vyjel mimo trať. Mimo to bylo na předním skle Ogiera několik mastných skvrn právě z vozu BMW. Farfus byl nakonec nucen ze závodu odstoupit.

Ve 12. kole Mortara předjel Glocka, který mu to o kolo později vrátil. Němec ovšem nenechal dostatek prostoru a Mortara tak vyjel až do štěrku. Ital tak ztratil čas a mohl ho tak překonat Juncadella. Španěl ovšem okamžitě zajel do boxů a své získané pozice si dlouho neužil.

V 16. kole začal Paffetta stahovat di Resta. Ve stejném kole do boxů zajel do té chvíle čtvrtý Rast. Di Resta do boxů zajel hned kolo po něm, Skot se sice dokázal na trať dokázal vrátit před Audi, ovšem díky studeným pneumatikám svou pozici nakonec ztratil. Hned v tom dalším kole do boxů zajel Mueller i Paffatt. Jestli u Audo stihli zastávku rychle tak u Mercedesu jim to opět nešlo. Paffett nakonec stál celých devět sekund. Mueller se na trať vrátil s přehledem před Rastem no Paffett takové štěstí neměl, když se propadl i za di Restu. Mezi piloty se zastávkou tak vedl Mueller a za ním jeho týmový kolega Rast. V 25, kole Paffett využil DRS a svého týmového kolegu ale i protivníka v souboji o titul překonal.

Rast se k Muellerovi začal rychle přibližovat a nakonec ho v 28. kole i předjel. Mueller se ovšem až do konce závodu držel těsně Rasta. V tomto kole v boxech odstavil svůj vůz Auer, kterého již několik kol trápila technika. Před koncem závodu se o trochu akce postaral již jen Juncadella, který při pokusu o předjetí Glocka nedobrzdil a vyjel do štěrku. Pilot tak ztratil několik pozic, ale závod mohl dokončit.

Čtvrtým vítězství v řadě se Rast dotáhl na první dvojici v šampionátu. Do posledního víkendu sezóny 2018 tak budeme vstupovat se třemi kandidáty na vítěze. Vozy se na trať vydají 12. října, tedy za tři týdny.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*