Red Bull Ring: Nečekané Rastovo vítězství

© DTM Media

Úřadující šampion René Rast z Audi získal v úvodním závodě na rakouském Red Bull Ringu své třetí vítězství v řadě poté, co byl v závěru závodu penalizován průjezdem boxy jezdec Mercedesu Daniel Juncadella za porušení pravidel při restartu závodu.

 

Daniel Juncadella po celý závod sváděl velkou bitvu s Mikem Rockenfellerem, ovšem pár kol před koncem závodu postihly Tima Glocka technické problémy a na trať musel vyjet safety car.

Při restartu závodu si Daniel Juncadella udržel první místo před Rockenfellerem, pak ale dostal penalizaci průjezdu boxy za porušení pravidel při restartu závodu. Do vedení se tak dostal Mike Rockenfeller následovaný Nicem Müllerem a Reném Rastem.

V předposlední zatáčce posledního kola se ale Rast dostal do vedení, protože ho Rockenfeller s Müllerem pustili před sebe. Stupně vítězů tak kompletně ovládlo Audi.

Na čtvrtém místě skončil nový leader šampionátu Paul di Resta a první pětku uzavřel jeho krajan Jamie Green. Šesté místo obsadil Lucas Auer.

Nejlepším jezdcem BMW se v tomto závodě stal Němec Marco Wittmann, který obsadil sedmé místo. Vše ale mohlo být úplně jinak, protože ještě před výjezdem safety caru bojoval o stupně vítězů.

Zbytek bodované desítky tvoří domácí jezdec Philipp Eng, Edoardo Mortara a Augusto Farfus.

Bývalý leader šampionátu Gary Paffett dokončil na místě jedenáctém poté, co se hned v úvodním kole propadl na poslední místo kvůli postartovní kolizi mezi Frijnsem a Duvalem, do které Němec nešťastnou náhodou připletl. Duval musel ze závodu odstoupit, kdežto Frijns s Paffettem pokračovali dále.

Dvanácté místo obsadil speciální host tohoto víkendu Sébastien Ogier, kterého od TOP 10 v cíli závodu dělila pouze jedna sekunda.

Daniel Juncadella po penalizaci průjezdu boxy dokončil na patnáctém místě.

 

Konečné výsledky 1. závodu na rakouském Red Bull Ringu:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*