Red Bull Ring: Mokrou kvalifikaci ovládl Daniel Juncadella

© DTM Media

Španělský jezdec Mercedesu Daniel Juncadella si pro úvodní závod na rakouském Red Bull Ringu dojel pro svou třetí pole position v této sezóně. Kandidáti na titul Gary Paffett a Paul di Resta to v této kvalifikaci neměli vůbec jednoduché.

 

Kvalifikace na úvodní závod předposledního podniku letošní sezóny začala za velmi hustého deště a po pěti minutách byla dokonce přerušena. Němec Nico Müller z Audi jako jediný v těchto těžkých podmínkách zaznamenal konkrétní čas, který měl hodnotu 1:43.892.

Po deseti minutách se opět začalo jezdit a bitva o pole position mohla začít.

Na čele se to hodně střídalo, ovšem pole position nakonec získal jezdec Mercedesu Daniel Juncadella. V první řadě ho doplní Němec Timo Glock z BMW.

Nejlepším jezdcem Audi se stal Mike Rockenfeller, který obsadil třetí místo před Paulem di Restou z Mercedesu, kterému byl jeden čas dokonce smazán za nedodržování limitů tratě, což ho možná stálo pole position.

Leader šampionátu Gary Paffett se kvalifikoval až na místě desátém. Mezi ním a Di Restou se nachází jezdec BMW Marco Wittmann, který uzavřel první pětku, jeho týmový kolega a domácí jezdec Lucas Auer, další jezdec BMW Augusto Farfus a dva jezdci Audi Robin Frijns a René Rast.

Nico Müller, který jako první v této kvalifikaci zaznamenal konkrétní čas, nakonec obsadil až dvanácté místo.

Speciální host tohoto víkendu Sébastien Ogier z Mercedesu skončil na posledním místě se ztrátou necelých tří sekund na vítěze této kvalifikace Daniela Juncadellu.

 

Konečné výsledky kvalifikace na 1. závod na rakouském Red Bull Ringu:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*