Rast o svém historickém zářezu: Nebylo to vůbec jednoduché

© Audi Sport / Twitter

René Rast dnes přepisoval historii DTM, když se mu podařilo jako prvnímu sesbírat za víkend maximální počet bodů, co je k dispozici.

Mr. Nürburgring, to je nová přezdívka Reného Rasta, pro kterého byl víkend v pohoří Eifel naprosto fantastický. V sobotní těsné kvalifikaci nakonec pole position získal s kolem rychlejším o pouhých 28 tisícin sekundy před druhým Gary Paffetem,  a tu v závodě přetavil ve vítězství.

Další bezchybné kolo vytáhl z rukávu také v neděli, přičemž to bylo ještě těsnější, tentokrát zase druhý Paffett na něj ztratil nepatrných 6 tisícin!

To, že dokázal přetavit pole position ve vítězství, není nic neobvyklého. Ovšem ještě nikomu před ním se nepovedlo, aby jej ani v jedné kvalifikaci a následném závodě nikdo nepřekonal a připsal si maximální počet dostupných bodů – 56, přičemž 25 bodů je udělováno za vítězství a tři body za pole position.

Nicméně nutno podotknout, že v neděli si sice nejdříve vyjel pohodlný náskok, ale ten Paffett ke konci poměrně rychle stahoval, protože úřadující šampion musel šetřit pneumatiky.

“Psali jsme historii,” radoval se 31letý rodák z Mindenu. Zdůrazňuje však, že to nebyla procházka růžovou zahradou: “Nebyl to pro nás vůbec jednoduchý víkend. Pole positions jsme nejdřív museli získat a závody byly náročné. Ani mentálně to nebylo jednoduché. Možná, že to jednoduše vypadá, když jedete vepředu. Ale když pak vidíte, jak vás někdo zezadu stíhá a víte, že pneumatiky jsou zcela sjeté, tak nejprve musí zůstat soustředěný a nesmíte si dovolit žádné chyby.”

Kromě přešťastného Rasta měl také šéf Audi Dieter Gass úsměv od ucha k uchu. Ještě aby ne. Ze začátku sezony totiž jaksi tápali a nedokázali navázat na úspěchy z minulého roku. Ale tvrdá práce přinesla své ovoce. “Je to absolutně neuvěřitelné! Nevím, co k tomu mám říct. Fantastický víkend pro Reného: dvě vítězství, dvě pole positions. Netuším, jak to dokázal. Tohle jsem na začátku sezony nemohli očekávat. Nikdy jsme se nevzdali, dále bojovali a auto v rámci možnosti kousek po kousíčku vylepšovali. Jsem opravdu šťastný,”

55letý rodák z Gießenu byl překvapený, že Rast nevypadal po závodě vůbec utahaně. “Když vidím, jak vystupuje z auta – vypadá to, jako by odjel zaváděcí kolo a přijížděl na startovní rošt,” popsal v rozhovoru pro Motorsport-Total.com. “To znamená jistě také, že kontroluje vůz mentálně tak, že ho jízda vůbec nevysiluje.”

Pochvalu za svůj senzační výkon si vysloužil i od aktuálního lídra šampionátu a celovíkendového úhlavního rivala Paffeta: “Reného výsledek není žádným překvapením. Odvedl skvělou práci a my jsme ji odvedli špatně. Je to zklamání.”

Zdá se, že ani poslední změna v pravidlech ohledně tlaku v pneumatikách na výkon Rasta neměla zcela žádný dopad. Ukázal, že má jednoduše potřebnou rychlost na to, aby si pro triumf dojel.

Změna s okamžitou platností: Hankook udává minimální hodnotu tlaku studeného vzduchu v pneumatikách

Po vydařeném víkendu na Nürbrgringu nyní patří Rastovi v šampionátu jezdců průběžné třetí místo.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*