Lausitzring: První kvalifikace byla záležitostí Rakušanů

Do prvního závodu na Lausitzringu vyrazí z pole position Lucas Auer. V první řadě jej překvapivě doplní Philipp Eng. Třetí pozici obsadil Bruno Spengler.

Kralování Mercedesu pokračovalo na Lausitzringu také v prvních kvalifikačních bojích víkendu. Po vítězství Pascala Wehrleina v prvním volném tréninku a po nejrychlejším času Garyho Paffetta v druhých tréninkových jízdách byl v kvalifikaci nejúspěšnější Lucas Auer. Rakouskému závodníkovi se podařilo zajet čas 1:37,343.

Auer ovšem nebyl jediným Rakušanem, který se v první kvalifikaci prezentoval dobrým výkonem. V dobrém světle se totiž předvedl také jeho krajan Philipp Eng. Nováček hájící barvy BMW totiž příjemně překvapil druhým časem, který měl hodnotu 1:37,350 a chybělo pouhých sedm tisícin sekundy, aby to byl on, kdo vyrazí do prvního závodu z čelní pozice.

Třetí nejrychlejší čas zaznamenal Bruno Spengler. Kanaďanovo maximum mělo hodnotu 1:37,513 a na Auera ztratil 170 tisícin sekundy.

Po relativně úspěšném návratu do šampionátu Hockenheimringu, kde se umístil na páté a šesté příčce, bude Pascal Wehrlein stát vysoko také na startu prvního závodu na Lausitzringu. Šampion z roku 2015 totiž zajel čtvrtý nejrychlejší čas.

Nejlepší pětici první kvalifikace uzavírá Timo Glock. Lídr šampionátu a vítěz druhého závodu úvodního podniku si připsal čas 1:37,534.

Na šesté příčce se umístil dvojnásobný šampion z let 2014 a 2016 Marco Wittmann(1:37,544). Za ním se kvalifikovala do čtvrté řady dvojice jezdců Mercedesu Edoardo Mortara a Paul Di Resta. Italsko-švýcarský závodník, který kvůli startu na Lausitzringu vynechává tento víkend závod Formule E v Berlíně, zajel sedmý čas(1:37,580). Vítěz druhého volného tréninku Di Resta byl o dvě desetiny sekundy pomalejší a odstartuje z 8. místa.

Nejméně se z trojice automobilek dařilo v kvalifikaci Audi. “Čtyři spojené kruhy” totiž měly v elitní desítce pouze dva zástupce, kteří ji uzavřeli. Devátý čas zajel Nico Müller(1:37,860) a desátý Mike Rockenfeller(1:37,965).

Spokojenost jistě po první kvalifikaci nepanovala u Reného Rasta. Obhájce titulu totiž skončil až na 15. místě.

První závod víkendu odstartuje ve 13:30.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*