Pro Bergera je motorsport momentálně vedlejší

Nelehké časy zažívá kvůli šířícímu se viru COVID-19 celý svět. Ovlivňuje to samozřejmě také motorsport. Vedení DTM po zrušených předsezónních testech odložilo rovněž start sezony, který byl naplánován na 24. dubna, na začátek července. Ovšem ani datum 10. července, kdy by se měl konat úvodní podnik sezony na Norisringu, se nedá brát za hotové.

Šéf šampionátu Gerhard Berger, který žije v nejvíce zasažené oblasti Rakouska, Tyrolsku, se však motorsportem momentálně zhola vůbec nezabývá. “Zabývat se momentálně takovými tématy je pro mě vedlejší. Jde o pracovní místa a nemocné lidi. Kalendář je hotový, ale jestli je reálný nebo ne, se ukáže. Dneska bych to velmi těžce posuzoval, ale situace se každým dnem mění,” uvedl v rozhovoru pro rakouské noviny Krone.

Nejvíce postižená jsou lyžařská střediska Ischgl a St. Anton, přičemž je v Rakousku nakaženo již přes 8000 lidí, z toho 68 lidí viru podlehlo. Berger potvrdil, že jak jemu, tak celé jeho rodině se daří dobře: “Dodržuji všechna pravidla, ale mám privilegium, že žiji s rodinou na vrcholu hory. V dobré situaci, které jsem si vědom.”

“Ale myšlenkami soucítím s lidmi, kteří žijí ve městě se třemi dětmi a nesmějí opustit svůj byt. Stejně tak s lidmi, kteří jsou infikovaní, nebo leží na jednotce intenzivní péče, nebo s těmi, kteří přišli o místo.”

Přestože patří 60letý rodák z Wörgelu do rizikové skupiny, se případné nákazy neobává. “Faktem ale je, že se situace každým dnem rapidně zhoršuje. Jsou to brutální podmínky. A jisté je, že ta hrůza do týdne nepomine. Doufám stejně jako většina dalších, že brzo přijde okamžik, ve kterém se to rapidně zlepší. Možná je to také ale jenom zbožné přání.”

Berger je také obchodníkem a má na starost hned několik firem, přičemž je zodpovědný za více jak 600 zaměstnanců, kteří nyní pracují z domova. “Kdybych ve firmě někoho nakazil, bylo by to katastrofální.

Rakouský spolkový kancléř Sebastian Kurz zakročil také poměrně brzo, nicméně počet infikovaných je obrovský. Podle Bergera jsou opatření, která Kurz učinil, správná. Přesto se obává nejhoršího.

“Míříme ke katastrofální situaci? Když poslouchám názory z Nizozemska, Švédska nebo USA, tak se těžko řekne, jaká cesta je správná. Poté budeme chytřejší. Jisté však je, že se toho po krizi v pracovním světě dost změní.”

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*