Porsche ovládlo první závod na Sachsenringu

Timo Bernhard a Kévin Estre dominovali sobotnímu závodu ADAC GT Masters.

Mezitím první čtyři dvojice jezdců vyšli na bodově na prázdno. Kvůli nejasnostem ohledně kvalifikace zůstává pořadí neoficiální. Druhou příčku získali jezdci Audi Sheldon van der Linde a Kelvin van der Linde z týmu Montaplast by Land-Motorsport před Mercedes-AMG dvojice Nicolai Sylvest a Kim -Luis Schramm z týmu Zakspeed.

“Závod byl zkrátka perfektní,” řekl Timo Bernhard. “Je to skvělý výsledek, jelikož jsme pracovali opravdu tvrdě na tomto vítězství.”

Bernhard a Estre si z pole position dojeli pro pohodlné vítězství. Pro posádku to bylo první vítězství v letošní sezóně. Posádka zůstala v klidu i navzdory výjezdu Safety Caru. Pro Bernharda to bylo první vítězství v ADAC GT Masters celkově.

Potřetí v této sezóně skončili na druhé pozici Sheldon a Kelvin van der Linde.

Mikkel Jensen a Timo Scheider z týmu BMW Schnitzer skončili na čtvrté pozici. Pátou příčku pak obsadili Indy Dontje a Maximilian Buhk.

Vedoucí posádka průběžného pořadí Markus Pommer a Maximilian Götz skončila bez bodů po kolizi ve druhém kole, když se srazili s Audi Philipa Geipela a Corvettou Marvina Kirchhöfera. Kirchhöfer musel po nehodě také odstoupit.

 

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*