Podle Rosberga bude jedinou alternativou pro DTM přechod na elektromotory

nico_rosberg_greentech
© Nico Rosberg / Twitter

Bývalý šampion Formule 1 Nico Rosberg je velkým fanouškem elektromobility. Pořádá různé akce spojené s auty na elektrický pohon. Dokonce byl organizátorem Greentech festivalu, který probíhal v rámci závodního víkendu Formule E na bývalém berlínském letišti Tempelhof.

DTM se v posledních letech potýká s krizí a s jeho budoucností to nevypadá zrovna růžově. Největší ránou byl bezesporu odchod Mercedesu. Ten sice nahradil nově příchozí Aston Martin, ale ani to nesmazalo otazníky nad další existencí šampionátu. Otázkou také zůstává, jak úspěšné bude plánované spojení DTM a japonské série Super GT.

Dvě série, jeden závod: DTM a japonské Super GT přepisují historii

Německý závodník však vidí jedinou alternativu, která by mohla německé mistrovství cestovních vozů zachránit, a to nahradit spalovací motory těmi elektrickými.

“Jednoho dne, až budou všichni výrobci prodávat elektrická auta, bude muset být i DTM elektrické, to je jasné. Proto se musíme podívat na to, jestli k tomu dojde za sedm let nebo už za čtyři roky, ale každopádně tomu musíme věnovat pozornost.”

DTM je letos už jedinou závodní sérií, v jejíž vozech nepracují hybridní agregáty, nýbrž čtyřválcové turbomotory. Nicméně podle Rosberga by mohlo být DTM protikladem Formule E, protože fanoušci milují “řev” motoru, zatímco vozy poháněné elektromotory jsou tiché.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*