Perez Companc/Mapelli a Renauer/Jaminet vítězi na Zandvoortu

Foto: ADAC GT Masters

Vítězi sobotního závodu ADAC GT Masters na okruhu Zandvoort se stali Ezequiel Perez Companc a Marco Mapelli. Jezdci Lamborghini dokončili závod s těsným odstupem  0.703 s před van der Lindem z týmu Montaplast Audi. Třetí pozici obsadili kolegové z Montaplastu Dennis a Mies. “Jsem velmi šťastný,” řekl muž, který získal pole position i výhru v závodě. “Závod byl velmi těsný a byli jsme pod neustálým tlakem. Fanoušci viděli spoustu těsných soubojů kolo na kolo,” dodal Perez Companc.

 

Jak už to letos bývá zvykem, druhý závod byl úplně jiný. Robert Renauer a Mathieu Jaminet ukázali svůj zájem o zisk titulu, když zvítězili stylem start-cíl během nedělního závodu. Bylo to jejich první vítězství v letošní sezóně. Druhé místo patřilo Patricku Assenheimerovi a Raffaele Marciellovi před Adrienem de Leenerem a Klausem Bachlerem v dalším Porsche 911 GT3 R. Tým ISR s Čechem Filipem Salaquardou skončil na osmé pozici.

Posádka Pommer/Goetz navýšili své vedení v šampionátu. Mercedes vede nad Porsche vítězného Renauera/Jamineta o osm bodů. Další závod se jede na Sachsenringu o víkendu 7-9. září. Bude to už předposlední víkend letošní sezóny ADAC GT Masters.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*