Paul di Resta: Mám před sebou ještě 10 až 15 let závodění

Paul Di Resta vstoupil do DTM v roce 2007 po úspěších ve formuli 3, kde dokonce získal mistrovské tituly. Jeho debut byl pod barvami dva roky starého Mercedesu C-Klasse.

Hned v úvodu na sebe ale upoutal, jelikož se pohyboval na pódiových pozicích. I když v závodě dokončil pátý, tak další dva závody se umístil na druhých místech.

Skot pravidelně patřil mezi nejlepší jezdce Mercedesu a v roce 2010 mu to přineslo titul při těsném souboji s týmovými kolegy Garym Paffettem a Brunem Spenglerem.

Podpora Mercedesu a kvalitní výkony stály za jeho vstupem až do samotné formule 1, kde závodil pro tým Force India následující tři sezony.

Force India bohužel nepatří k silným týmům, takže se di Resta nemohl jezdecky prosadit. Výsledkem bylo, že se vrátil zpět k Mercedesu do DTM. Závodník ale dostal ještě jednu příležitost ve formuli 1, když nemohl do GP Maďarska 2017 Felipe Massa z týmu Williams.

„Bylo to rozhodně nejlepší období mého života. To je to, o čem sníte, když vyrůstáte. Na světě je to jen 20 lidí, kteří to mohou dělat v ten samý čas.

Cítím se jako jeden z těch šťastných, protože tam jsou kluci, kteří se tam nedostali a kteří si zasloužili. Všechno má cestu a já bych za nic neměnil svůj život. Mám před sebou dobrých deset až patnáct let.“

Di Resta během následujících let příliš neukázal, výsledky byly spíše průměrné, ale tu poslední u Mercedesu bojoval o titul až do posledního závodního víkendu.

Mercedes na konci roku 2018 z DTM odešel a Paul neměl místo. Za vděk tak vzal alespoň tým R-Motorsport s vozy Aston Martin, které ale na konkurenci nestačily.

„Byla to pro mě obrovská změna poté, co jsem byl několik let v Mercedesu. Cítíte se být velkou součástí struktury a rodiny, ale evidentně došlo k velké změně v DTM, proto Mercedes odešel a Aston Martin se dokázal rychle adaptovat po boku BMW a Audi,” řekl di Resta během loňské sezony.

Aston Martin oznámil konec a pro di Restu je to tedy neoficiální konec v DTM také. BMW a Audi má své jezdce, takže se nedá očekávat, že by se skotský závodník vrátil. Každopádně patří mezi nezapomenutelné jezdce celé historie DTM.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*