Nürburgring: V neděli vítězem Wickens

DTM Media

Dnes se počasí umoudřilo a trať byla tak po celou dobu suchá.  Z pole position startoval Marco Wittmann, kterého v první řadě doplnil Paul di Resta. Poslední bod za kvalifikaci získal Robert Wickens.

Po startu se vedení ujal di Resta. První kolo nevypadalo dobře pro Audi. Její jezdci jeli na posledních šesti místech. Vozy Audi ovšem byli z celého pole nejtěžší. V prvním kole do boxů zajel Rockenfeller a Rast. Rast absolvoval zastávku dlouhou před 15 sekund. Jeho závod tak pořádně ani nezačal a jeho šance na body byli minimální. Martin obdržel penalizaci průjezd boxy za ulitý start, takže se propadl až na konec pole. V 6. kole to roztočil Auer, když nabral obrubník. Z třetího místa se tak propadl až do druhé desítky. Přitom jel o mnoho pozic před Eströmem na kterého do dnešního dne ztrácel jen jeden bod. To vše se ovšem po závodě změnilo. V 9. kole došlo k souboji mezi Greenem, Engelem a Ekströmem. Nejhůře z toho vyšel Engel, který ztratil dvě pozice.

Ve 12. kole Wittmann stáhl di Restu o skoro dvě sekundy a jel tak těsně za ním. Di Resta se snažil po celou dobu defenzivně. V 15. kole se již Němec před Skota dostal a ujal se tak vedení. O kolo později dvojice absolvovala boxy. Di Resta měl o dvě sekundy delší zastávku. Wittmann na trať vyjel jako první pilot se zastávkou, zatím co di Resta vyjel až za Farfuse, který měl zastávku za sebou. Farfus s Wickensem ovšem Wittmanna díky zahřátým pneumatikám rychle dotáhli. Farfus ovšem za Wittmannem brzdil dřív a toho využil Wickens a Brazilce předjel. Netrvalo to dlouho a přejel i Wittmanna. Nejdříve mu ujel no o pár kol měl Wittmann opět šanci na předjetí. Žádný pokus ovšem nebyl úspěšný.

Ve 22. kole začali piloti se zastávkou předjíždět ty poslední bez zastávky. Mueller s Duvalem, tak zajistili mnoho manévrů.  O několik kol později do boxů zajel Spengler, který vedl závod. Ve 28. kole došlo ke kolizi mezi Muellerem bez zastávky a Glocka se zastávkou. Pro Muellera to znamenalo konec závodu. Glock závod vzhledem k menšímu poškození závod dokončil. Oba dva byli pozvání ke komisařům po závodě. V 31. kole zajel jako poslední do boxů Green. Jen kolo před ním zajel i Ekström. Dvojice pak díky novým pneumatikám stoupala polem a získávala pozici za pozicí. Prvním bez DRS byl Blomqvist. Ve 34. kole Spengler dotáhl di Restu, který naopak dotáhl Wittmanna. Di Resta neměl s předjetím Wittmanna moc práce. Ovšem ihned bylo jasné, že vzhledem k pozici v šampionátu Spengler zůstane za Wittmannem. Ještě v posledním kole došlo ke kontaktu mezi Martinem a Paffettem. Brit svůj vůz roztočil a ztratil několik pozic.

Pro vítězství v dnešním závodě si dojel Robert Wickens, kterého doplnil na pódiu Paul di Resta a Marco Wittmann.

Seriál pokračuje za 14 dní na rakouském Red Bull Ringu. Jedná se o předposlední víkend no šampionát je pořád vyrovnaný.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*