Nürburgring: Sobotní vítězství získal Rast

© Audi Sport

Po startu své první pozice využil René Rast a okamžitě se ujmul vedení. V první zatáčce došlo k lehkému kontaktu mezi Auerem a Wittmannem. Hůře dopadl Frijns, který se kontaktem s Mortarou a následnými hodinami propadl na poslední místo. Mortara od komisařů obdržel varování černobílou vlajkou.

Ve druhém kole di Resta překonal Juncadellu. V tomto závodě jsem překvapivě nebyli svědky brzkých zastávek v boxech.  V pátém kole mezi sebou bojovali Glock a Juncadella. Jako vítěz z této bitvy ovšem vyšel Farfus, který jel těsně za dvojicí. Nebyl ovšem jediný. Eriksson byl další, kdo se do této skupiny dostal. Nejhůře z celého souboje nakonec dopadl Juncadella, který ztratil vůči všem.

První do boxů v pátém kole zajel Frijns, který byl v tu chvíli na poslední.  K dalšímu kontaktu došlo mezi Auerem a Wittmannem, zatímco Glock dostal varování černobílou vlajkou za vytlačení Juncadelly.

V 10. kole do boxů zajel Auer, kterého o kolo později následoval i Wittmann. Mezitím došlo k souboji di Resta – Eng, kteří jeli za bojující dvojicí.  Di Resta v první zatáčce Enga překonal, který se v těl o zatáčku později na svou pozici vrátit. Došlo ovšem ke kontaktu, který vedl k roztočení vozu di Resty a následný propad na poslední pozici mezi jezdci bez zastávky. Komisaři se rozhodli Enga potrestat penalizací průjezd boxy. I pro Enga to znamenalo, tak propad a konec boje o body.

V 15. kole Spengler předjel na druhém místě jedoucího Paffetta. Brit musel od týmu dostat informaci o propadu di Resty, protože až tak nebojoval o svou pozici. O tři kola později s v první zatáčce roztočil Green. Ten se snažil překonat Auera. Svůj vůz přitom roztočil bez sebemenšího kontaktu. Po zastávkách v boxech se na trati vytvořila skupinky sedmi vozů, kterou vedl Green. Na trati bylo těsno až Frijns vyjel mimo trať. Green byl napomenut černobílou vlajkou.

Až ve 24. kole zastavil Glock, kterého o pár kol později následoval Rockenfeller a Duval. Tato trojice měla oproti zbytku pole čerstvější pneumatiky. Glock toho dokázal využít k překonání Wittmanna a dotáhnutí se na třetím místě jedoucího Paffetta. Rockenfeller, který absolvoval svůj 150. závod v DTM překonal do konce závodu Farfuse, Auera a Wehrleina.

Na po celý závod vedoucího Rasta se dokázal dotáhnout Spengler. Kanaďan ovšem již do konce závodu neměl čas se o nějaký přejížděcí manévr pokusit. To stejné platilo pro Glocka, který na Paffetta již nestihl nic vymyslet.

Pódium během sobotního v závodu nakonec obsadil Rast, Spengler a Paffett, který se dokázal vrátit do vedení šampionátu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*