Nürburgring: Sobota pro Wittmanna

Motorsports: DTM race Nuerburgring, Saison 2016, - 7. Event Nuerburgring, GER, #11 Marco Wittmann (GER, BMW Team RMG, BMW M4 DTM)

Pole position pro sobotu vyjel Auer, ale obdržel penalizaci +5 míst za blokování Muellera v kvalifikaci. Z 1. místa tak startoval Wittmann.

Start se obešel bez velkých problému. Vedení se ujal Wittmann následovaný Blomqvistem a Greenem. V 2. kole nám Glock předvedl jak se s vozem DTM dá smýkat. Wickens byl již v kvalifikaci pomalý a ani v závodě to nebylo lepší. Již o začátku nebyl schopen se držel Di Resty před sebou. Začínalo být jasné, že Kanaďan na Wittmann ztratí body. Green se již od startu snažil překonat Blomqvista. Ten ovšem Audi držel za sebou dobu. Auer se propadl za Glocka a následně i za Di Restu. V 9. kole Tambay roztočil Farfuse v 1. zatáčce. Francouz okamžitě odstoupil za závodu. Oba jezdci byli pozváni k vedení závodu. Wickens již 10. kole rozdělil pole a nechal tak všech 9 pilotů před sebou ujet. O kolo později byl překonán Martinem, který okamžitě ujížděl. reen dostal na předjetí Blomqvista celkem 12 kol. Pak byl nucen pustil Mortaru, který měl Blomqvista překonat.

V 15. kole Green udělal chybu v zatáčce. Toho využil Juncadella a předjel ho. Chybou Greena jakoby se jezdci dostali všichni blíže k sobě. V jedné zatáčce tak bojoval Juncadella, Green a Spengler. Green se dokázal před Juncadellu dostat. Spengler byl ovšem ostřejší a dostal tak Juncadellu do hodin. Ve stejném kole se do hodil dostal i Paffett a to díky Scheiderovi. Němec si za toto chování odnes penalizaci průjezd boxy. V 18. kole bylo Mortarovi oznámeno, že Blomqvist bude mít DRS o 3 kole déle. Brit už ovšem němla šanci DRS použít, jelikož Wittmann již v tu dobu měl značný náskok. Mezitím byl Spengler prvním, kterému došly spuštění DRS. Následoval do na 20. místě jedoucí Da Costa. Spengler byl dalším pilotem s penalizací. V 22. kole došlo k souboji mezi Ekströmem a Goetzem. Ekström byl součástí dalších kolizí a v 23. kole tak odstoupil ze závodu. Blomqvist obdržel upozornění černobílou vlajkou. Ani v posledním kole Mortara nepřekonal Blomqvista a musel tak přenechat své místo Greenovi.

Pro vítězství si tak s přehledem dojel Wittmann. Na pódiu ho doplnil Blomqvist s Greenem.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*