Nürburgring: Rast dalším vítězstvím blíže k titulu

DTM Media

Předposlední závodní víkend hostí tradiční německý okruh Nürburgring. Pole position a bonusové tři body si zajistil největší kandidát na titul René Rast. V první řadě ho doplnil Bruno Spengler. Třetí stál na roštu druhý v šampionátu Nico Mueller. Na titul před závodem měli šanci o boj ještě Wittmann a Eng. Wittmann ovšem stál 11. a Eng po problémech v kvalifikaci stál až jako poslední.

Počasí po celou dobu ukazovalo svou přívětivou tvář, když bylo slunečno.

Ještě než vozy dojeli do první zatáčky, přišla velké změna v boji o šampionát. Nico Mueller ulil start. V porovnání s některými spornými penalizacemi tato byla bezesporu.  Mueller se po penalizaci průjezd boxy propadl až na konec pole. Tým se rozhodl po opravdu brzkou zastávku v boxech a doufal v safety car, který by Švýcarovi výrazně pomohl.

Rast si suverénně držel náskok na zbytek pole. Druhý jel Rockenfeller a za nimi bojoval Spengler a Aberdein. Zastávky v boxech se naplno rozběhly ve 12. kole.  Nejvíce soubojů jsme mohli vidět hned pod pódiovými příčkami. O pozice bojovali Spengler, Aberdein, Green, Duval, Wittmann a van der Linde.

Ve 25. kole závod skončil pro Rockenfellera. Ten si v tu dobu držel v poklidu druhé místo s několika sekundovým náskokem na Spenglera. Ve stejném kole odstoupil pro technické problémy i Jake Dennis.

V průběhu závodu Duval nezvládl svůj vůz a vyjel mimo závodní stopu. Při návratu ovšem ohrozil van der Lindeho, který musel vyjet mimo trať. Duval nakonec obdržel varování.

I na konci roštu docházelo na souboje. Mueller se po celý závod trápil na konci roštu, kde bojoval s di Restou a Habsburgem. Došlo k většímu souboji, kdy di Resta musel mimo trať. Mueller za vytlačení soupeře obdržel varování černobílou vlajkou.  Nakonec měl problémy s pneumatikami. Švýcar nakonec zajel pro druhou výměnu a celkovou třetí návštěvu boxů. O pár kol později měl problémy i Eng. Ten stavěl jen o tři kola později než Mueller.

Poslední předjetí závodu jsme mohli vidět při posledním nájezdu na rovinku, kde Duval překonal Greena a poskočil na páté místo.

Rast si pro vítězství v sobotním závodě dojel s náskokem téměř 11  sekund na druhého Spenglera. Třetí skončil Wittmann, který tímto výsledkem udržel teoretické naděje na titul.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*