Nürburgring: Auer sobotním vítězem

© DTM Media

Lucas Auer vyhrál již čtvrtou kvalifikaci z posledních pěti na okruhu v pohoří Eifel. Trať byla na startu mokrá. Po startu se ovšem vedení ujmul Augusto Farfus. Okamžitě po startu výrazně zpomalil Blomqvist. Vzhledem k mokré trati jsme si na zastávky v boxech museli počkat. Farfus okamžitě po startu začal Auerovi ujíždět. V 5. kole měl již před 4 sekundy náskok. Po několika kolech začalo nad okruhem svítit slunce a trať tak začala rychleji osychat.

Ve 12. kole došlo k lehkému kontaktu mezi Engelem a Rastem. Pro Engela to znamenalo propad o dvě místa.Na konci 15. kola do boxů jako první zajel Rockenfeller, Blomqvist a Mueller. V 16. kole svůj vůz roztočil Timo Glock a ztratil tak několik pozic. V 19. kole se na trať začal vracet déšť. V tu chvíli do boxů již zajel vedoucí Farfus i vedoucí šampionátu Ekström. Martin na slickách svůj vůz nezvládl a vjel do bariéry. Jezdci, kteří v tu dobu ještě jeli na pneumatikách do mokra měli několik kol na to, aby na nich zvládli nový déšť. Farfus měl se studenými slickami velké problémy, zatím co Paffett s již zahřátými jel i přes déšť rychleji. Jen o pár kol později ho také překonal. Ve 22. kole Farfus udělal chybu a nakonec zajel do boxů. Rozdíl mezi mokrými, ale starými a novými slickami byl 5 – 6 sekund pro mokré. Ve 22. kole do boxů zajel Rast, který zůstal na mokrých.  Následoval ho Wickens a Auerem. když z boxů o pár kol později vyjížděl di Resta, tak se stihl vrátit před Auera. Až ve 30. kole do boxů zajel i Mortara a Green, kteří byli poslední bez zastávky. Martin obdržel penalizaci průjezd boxy za vytlačení jiného vozu. V du dobu trať začala opět osychat, ovšem zbývalo jen několik pár minut závodu.

Mercedes vzhledem k postavení pilotů v šampionátu zasáhl týmovou režii. V předposledním kole di Resta před sebe pustil Auera, který díky vítězství ztrácí pouhý jeden bod na vedoucího Ekströma, který v dnešním závodě nebodoval.  Mercedes získal první čtyři místa. Farfus se nakonec protrápil k 8. místu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*