Novinky pro sezonu 2018: Misano bude hostit noční závod, návrat dlouhé verze Lausitzringu

Lausitzring 2017 / © Barbora Goldmannová, DTMNews.cz

V letošní sezóně si vedení šampionátu připravilo pro fanoušky a samozřejmě i pro samotné účastníky několik zajímavých novinek. 

Na konci loňského roku bylo oznámeno, že DTM již nebude vysílat veřejnoprávní televize Das Erste, nýbrž privátní stanice Sat.1.

DTM od roku 2018 na Sat.1!

K tomu se váže první novinka. Od této sezóny bude čas pro start závodů jednotný. To znamená, že zelená světla se budou rozsvěcet jak v sobotu, tak v neděli už ve 13:30.

“Jsem rád, že tímto můžeme splnit přání množství fanoušků. Díky našemu novému televiznímu partnerovi SAT.1 budeme moci nabídnout kromě jednotného času startů rovněž podrobné a důkladné zpravodajství před a po závodě,” uvedl šéf ITR Gmbh Achim Kostron.

Nicméně výjimky potvrzují pravidlo. Po osmi letech se vrací DTM do Itálie, avšak na nový okruh, a sice na okruh Marca Simoncelliho (zesnulý závodník MotoGP, pozn. red.) v Misanu. Kromě toho, že je v kalendáři prvním rokem, se bude moci pyšnit ještě dalším prvenstvím, neboť se závod na tamním okruhu pojede poprvé v historii šampionátu pod umělým osvětlením.

“Oba závody 25. a 26. dubna budou startovat vždy ve 22:20 místního času. Závodění během pozdního večera je příslibem spektakulárních obrázků a nejlepší večerní zábavou pro fanoušky a dovolenkáře na italském pobřeží Adrie,” stojí v oficiální zprávě, ve které zároveň připomínají, že už jednou se vozy DTM proháněly po trati pod umělým osvětlením. V roce 2003 na Nürburgringu, ovšem tehdy se jednalo pouze o kvalifikaci. Večerní vysílací čas odůvodňují následovně: “Pro start obou závodů v Misanu ve večerních hodinách jsou dobré důvody: V létě se vyšplhá teploměr v rekreačním resortu v Misanu až na 40 stupňů Celsia. Kromě toho je na  Misano World Circuit Marco Simoncelli (oficiální název trati, pozn. red.) k dispozici osvětlení trati.”

Rovněž čas zahájení závěrečného závodu na Hockenheimringu bude posunut. Závod odstartuje o hodinu a 35 minut později. Důvod je prostý. DTM má doprovodné série, které startují ještě po závodě DTM. Aby vyšli organizátoři fanouškům vstříc, tak čas pozměnili. “Jeden malý rozdíl se týká finálního závodu 14. října. Aby mohli diváci  proudit v neděli ihned po 20. závodě DTM v Hockenheimu po projetí cílem na závodní trať a s týmy a závodníky před pódiem patřičně oslavovat, tu závod začne v 15:05.”

Lausitzring by měl zůstat po převzetí Dekrou v kalendáři DTM i v roce 2018

Závody na Lausitzringu se doposud konaly na krátké verzi okruhu. Ovšem od sezony 2018 by se měly závodníci prohánět po o více jak kilometr delší verzi se 14 zatáčkami a rychlými a pomalými pasážemi, které by mohly nabídnout lepší možnosti pro předjíždění.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*