Co Vás čeká, když navštívíte Hockenheim nebo Lausitzring ?

© DTM Media

Závodní víkendy budou kompletním balíčkem.

  • Doprovodné série během úvodního víkendu: mladé zbraně v otevřených kokpitech, pohár a klasické cestovní závoďáky
  • Speciální tahák: bonusové závody historických závodních vozů
  • Víkendy plné motorsportu přívětivé pro rodiny

Ticho na trati bez burácejících motorů ? V žádném případě. V roce 2018 budou víkendy DTM opět plné akce a napětí. Žádná jiná série nepřinese tolik akce na trati. Program se snaží být festivalem přívětivým pro celé rodiny. Během prvních dvou víkendů nebudu vrcholem jen kvalifikace a závody DTM.  Na Hockenheimu návštěvníci uvidí napínavou akci Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup, ADAC Formule 4 a závod “DRM Klassik-Pokal”.  Na Lausitzringu bude program vizuálně stejný, jen DRM Klassik-Pokal bude nahrazen “Tourenwagen Classics”.

Dobře známá jména v otevřených monopostech

Série ADAC F4 byla založena v roce 2015. V prvním ročníku skončil na druhém místě celkově letošní nováček DTM Joel Eriksson. Série pro mladé piloty je první možností jak si vyzkoušet monoposty. DTM tak doprovodí během Hockenheimu a Lausitzringu. Tato série jinak cestuje po boku ADAC GT Masters (poz. red. ADAC  F4 ovšem s ADAC GT nebude v Mostě). Série se letos bude účastnit i syn pilota Ralfa Schumachera David. Bude závodit v týmu US Racing, který patří právě jeho otci. Pokusí se tak následovat stopy svého otce i bratrance Micka Schumachera.

Nový pohár s vozy Audi R8 LMS

Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup bude doprovodnou sérii právě pro první dva závody. Jedná se o nový pohár určený jak pro profesionály, polo-profesionály i amatéry.  Všichni absolvují dva tréninky, dvě kvalifikace a nakonec dva závody. Pohár bude absolvovat i mladá Maďarka Vivien Kesthelyn, která je nadějnou závodnicí. Vítěz celého poháru obdrží nové Audi R8.

Fascinující závody ze tří dekád

“DRM Klassik-Pokal” a “Tourenwagen Classics” budou alternující podívanou  během prvních dvou víkendů. K setkání s DTM dojde vůbec poprvé. DRM Klassik Pokal je německý pohár závodící se závodními vozy z let 1971 – 1981  a to s vozy jako Porsche 935, legendárním Fordem Capri nemo BMW M1 Procar. Fanoušci historických závodu se s tímto pohárem setkají i na Norisringu, kde navíc pojede i Supercars2000. Po více jak 40 letech na Norisring vyjedou vozy, které byli pro tuto trať typické. “DRM Klassik-Pokal” není běžnou závodní sérii. Jednotlivý účastníci jsou totiž na závody zváni.

Tourenwagen Classics závodí s vozy DTM z let 1980 a 1990. Vloni to bylo poprvé, kdy tato série doprovodila DTM. Letos se tak stane na Lausitzringu.

Feel the roar

Ovšem DTM není jen o závodech. “Feel the Roar” se stalo motem pro DTM. Mnohostranný program změnil program DTM v rodinný festival. V paddocku se koná mnoho akce jako podpisové akce, soutěže a koncerty. Na Hockenheimu bude hrát skupina Die Fantastischen Vier. Na Lausitzringu zahraje dvojice DJ “Gestört aber GeiL” a jako bonus promítané finále německého fotbalového poháru.

Stejně jako vloni bude pro fanoušky možnost Pit View, Fan Terrace a Pit Walk, které jim DTM ještě přiblíží. Samozřejmostí je Fan Villige s nabídkou jídla i stánky jednotlivých značek.

zdroj: Tisková zpráva DTM

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*