Nováčkovské testy Formule E v Marrákeši ovládl Nico Müller

Twitter/Nico Mueller

Pilot Audi Nico Müller ovládl první nováčkovské testy Formule E v Marrákeši na okruhu Moulay El Hassan. Zároveň stanovil nový traťový rekord, který má nyní hodnotu 1:19.651.

Nico Müller trochu zvedl náladu v týmu Audi Sport ABT Schaeffler, který prožil další těžký závod. Lucas di Grassi závod nedokončil kvůli technickým problémům a Daniel Abt dostal penalizaci průjezdu boxy za kolizi s Alexem Lynnem a do bodované desítky se již nevrátil.

Nica Müllera v průběhu testů nepostihly žádné problémy a celý naplánovaný program stihl splnit.

Švýcar se téměř celé odpoledne pohyboval na předních příčkách. V závěru testů ale zajel fantastické kolo, které ho dostalo nejen na první místo, ale také vytvořil nový traťový rekord a druhému Pietru Fittipaldimu, který jezdil za Jaguar nadělil téměř jednu vteřinu. Na třetím místě skončil Maximilian Günther z evropské F3.

V nováčkovských testech se objevil i bývalý pilot F1 Paul di Resta, který se do královny motorsportu vrátil vloni v Maďarsku, kdy zaskakoval za nemocného Felipeho Massu. V testech Formule E obsadil s Jaguarem celkové čtvrté místo před Jamesem Rossiterem, který reprezentoval Techeetah.

Šesté místo obsadil bývalý pilot DTM Daniel Juncadella s Mahindrou, která společně s Felixem Rosenqvistem vede šampionát jezdců i Pohár konstruktérů ve Formuli E.

Sedmý skončil Antonio Giovinazzi, který si vloni poprvé zazávodil v F1 a to konkrétně v Austrálii a Číně, kde nahrazoval zraněného šampiona DTM z roku 2015 Pascala Wehrleina, který závodil pro Sauber. Následuje Andrea Caldarelli s Dragonem.

Závody DTM často doprovází závody evropské F3, kde se vloni stal šampionem Lando Norris. Ten se sice těchto testů nezúčastnil, protože je společně s Fernandem Alonsem a Philem Hansonem v Daytoně, kde 27. – 28. ledna pojedou čtyřiadvacetihodinku, místo něj tu však byl vicemistr této juniorské série Švéd Joel Eriksson. S DS Virgin Racing obsadil deváté místo. Elitní desítku pak uzavřel Nyck se Vries.

Během testů byly pětkrát vyvěšeny červené vlajky. O tu první se postaral Caldarelli, který havaroval první zatáčce. Boxová ulička se opět otevřela až za dvě hodiny.

O další tři červené vlajky se postarali Bruno Spengler, Michael Benyahia a Mitsunori Takaboshi. Poslední červené vlajky byly vyvěšeny kvůli psovi, který vběhl na trať.

Formule E se vrátí 3. února s ePrix Santiaga.

Konečné výsledky nováčkovských testů Formule E v Marrákeši:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*