Norisring: V neděli si pro titul Mr. Norisring zajel Spengler

DTM Media

Oproti sobotě teplota ve městě Norimberg výrazně klesla. Z pódia startoval René Rast. V první řadě s ním stál Mueller. Penalizaci pěti míst na roštu dostal Green,Rockenfeller a Dennis. Ani jeden ze závodníků nedodržel rychlost 80 km/h, když byla kvalifikace přerušena. Z posledního místa startoval Glock, kterého postihli technické problémy.

Nejlepší start do závodu předvedl Bruno Spengler. Kanaďan startoval jako pátý no po první vlásence závod vedl. Za ním jel Rast a Mueller. Souboj mezi touto dvojicí skončil kolizí. Rast se roztočil a propadl na konec. Mueller za kolizi obdržel penalizaci průjezd boxy. Za Spenglerem  jel Eng a Green. Tato dvojice mezi sebou soupeřila. Green sice Enga překonal, ale ne dovoleným způsobem a musel mu tak pozici vrátit. Piloti, kteří stavěli na začátku závodu a doufali ve výjezd safety caru  se rychle začali míchat s vedoucími piloty závodu. Fittipaldi byl nakonec varován, že neuposlechl modré vlajky.

Za špičky první stavil Green, který se snažil o undercut, když se mu Enga nevedlo překonat na trati. Co se zastávek týče, tak bez výjezdu Safety Caru většina pilotů stavěla až kolem poloviny závodu.  Vedoucí dvojice Spengler a Eng stavěli stejně ve 32. kole. Spengler se na trať vrátil s náskokem před Greenem. Eng po zastávce ztratil několik pozicí vůči pilotům jedoucím za ním. Green se v této fázi závodu snažil dohnat Spenglera, ale bez úspěchu. Kanaďan totiž dokázal svůj náskok v klidu kontrolovat.

Kdo rychle stoupal byl Rockenfeller. Díky své rychlosti na konci závodu se dokázal dostat až těsně za Greena. Z technických důvodů skončil závod nejdříve pro van der Lindeho. Jen o pár kol později následoval di Resta a Wittmann, který byl v tu chvíli na bodech.

Do konce závodu se na body dokázal ještě vrátit Rast i Mueller.  Díky výpadku Wittmanna na konci závodu poslední bod dostal Juncadella.

Pro své páté vítězství na Norisringu si s přehledem dojel Spengler.  Jedná si již o jeho páté vítězství na tomto okruhu.Do tohoto vítězství se dělil s Greenem o největší počet vítězství na tomto okruhu. Dnes si ovšem řekl o připsání titulu Mr. Norisring, který ještě do dnes patřil Greenovi.

Sezóna pokračuje za dva týdny premiérovým závodem na belgickém okruhu Assen. Půjde o domácí závod pro letošní nováčky tým WRT.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*