Norisring: Sobotu kompletně ovládl Edoardo Mortara

© DTM Media

Sobota na německém Norisringu patřila Edoardu Mortarovi, který vyhrál jak trénink, tak kvalifikaci, a nakonec i samotný závod. Italský jezdec Mercedesu má určitě velkou radost a motivaci tento výsledek zopakovat také zítra. Kdo ale prožil mizerný den, byla Audi, která dnes nezískala ani bod.

Edoardo Mortara, který v kvalifikaci porazil Philippa Enga o jednu tisícinu vteřiny vedl závod hned od úvodního kola, ačkoliv měl Rakušan lepší start.

Pilot BMW ale zajel hned po úvodním kole do boxů a na druhé místo se tak posunul jeho týmový kolega Marco Wittmann, jehož následovali tři jezdci Mercedesu Paul di Resta, Gary Paffett a Lucas Auer.

Rozestup mezi Mortarou a Wittmannen se pohyboval kolem půl vteřiny, pak ale Němec zajel na konci sedmého kola do boxů na výměnu pneumatik, stejně jako to po prvním kole udělal Philipp Eng. Mortara zajel do boxů o kolo později. Do vedení se tak dostal Gary Paffett, který krátce předtím předjel svého týmového kolegu Paula di Restu. Následně zajel do boxů také on.

Po zastávkách v boxech byl na prvním místě Gary Paffett, ovšem ne na dlouho. V úvodní zatáčce ho totiž předjel Edoardo Mortara, který tak vrátil na první místo, kde mu dnes bylo obzvlášť dobře. Následovali Marco Wittmann, Philipp Eng a Daniel Juncadella.

Paffett to měl na čerstvých pneumatikách velmi těžké, kdežto Wittmannovy pneumatiky už začaly poslouchat a Němec se tak dostal na druhé místo.

První tři jezdci se drželi blízko u sebe, ovšem Philipp Eng a Daniel Juncadella se začali na starších pneumatikách poměrně hodně trápit a z boje o stupně vítězů byli vyřazeni.

Problém s pneumatiky měl v půlce závodu také Marco Wittmann, který nejdříve nedokázal útočit na Edoarda Mortaru a pak se navíc nedokázal ubránit útoku v první zatáčce ze strany Garyho Paffetta a jeho Mercedesu, když do konce závodu zbývalo dvacet minut. Britovi to ale nestačilo a v závěrečných kolech tohoto závodu se dotíral na Mortaru, na kterého dokonce v první zatáčce zaútočil, předjížděcí manévr mu ale nevyšel.

Závod tedy vyhrál Edoardo Mortara a na druhém místě dojel Gary Paffett. Mercedes tak slavil double neboli dvojité vítězství. Tuto dvojici na stupních vítězů doplnil Marco Wittmann, který jejich tempo nezvládal a v cíli závodu na Mortaru ztratil jednu a čtvrt vteřiny.

Tempo jezdců na stupních vítězů nezvládal ani Philipp Eng, který navíc brzdil trio Paul di Resta, Bruno Spengler a Lucas Auer. Brit se ale nakonec před Rakušana dostal a velice rychle mu odjel. Toto se ale nedá říct o Spenglerovi a Auerovi, kteří dokončili závod za Engem, který obsadil páté místo.

Protrápený závod má za sebou Daniel Juncadella, kterého trápily pneumatiky a v důsledku toho se propadl až na osmé místo. Zbytek bodované desítky pak tvoří Joel Eriksson a Timo Glock.

 

Konečné výsledky 1. závodu DTM na německém Norisringu:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*