Nismo a Lexus jako součást finálového víkendu

DTM Media

Vedení japonské série Super GT do Německa vysílá dva vozy. Jeden vůz Nismo a jeden Lexus během víkendu absolvují  několik demo jízd. Tyto vozy absolvují ukázky jak během soboty, tak i neděle. Tyto vozy mají předvést fanouškům vozy specifikace, která závodí v zemi zapadajícího slunce. Právě Super GT A DTM mají docílit společných pravidel. Stejné specifikace by umožňovali účast japonských automobilek v Německu a těch německých v Japonsku.

“Jedná se o velkou čest. Jsem potěšen, že vozy této série budou poprvé součástí víkendu DTM” řekl šéf DTM Berger. “Není to jen bonus pro fanoušky, ale i dobré znamení pro DTM a to jak vážně  bereme budoucí spolupráci s GTA, která sérii pořádá” 

Delegace z Japonska bude vedená šéfem GTA Masaaki Bandoh “Těšíme se až naše vozy vyrazí k první akci na Hockenheimu. Je to důkaz blízkého vztahu mezi Super GT a DTM. V obou sériích závodí největší automobilky.” řekl Bandoh. Ani japonští fanoušci nepřijdou zkrátka. Vozy DTM dorazí do Japonska během v závodního víkendu v Motegi 11. a 12. listopadu.

Vozy v pátek absolvují 30 minut testu. V sobotu i v neděli vozy budou jezdit 15 minut v plné rychlosti. Do Německa dorazí Lexus LC500 a Nismo GT-R. Zatím není jisté, kdo tyto vozy řídit.

ITR s GTA již spolupracují několik let. Teď je ovšem jejich cílem  vytvořit nové vozy specifikací “Class One”. DTM by mělo pravidla zavést již v roce 2018. Moc času automobilkám již nezbývá.

“Příprava pravidel je v plném proudu” řekl Berger, který je nadšený spoluprácí ITR a GTA, ale i automobilek. Když Mercedes oznámil konec v DTM, tak se Audi s BMW zavázalo k záchraně DTM a vývoji vozů podle nových specifikací.

Pravidle “Class One” budou tvořená právě ve spolupráci s GTA. Tyto regulace mají za cíl: nákladově efektivní , záživný motorsport, bezpečí a moderní motory.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*