Moskva: Sobotní vítězství získal Rast před zraněným Rockenfellerem

© DTM Media

Moskevský okruh nepatří mezi ty nejoblíbenější. Okruh je od hlavního města Ruska vzdálen 100 km a není, tak fanoušky moc navštěvován. Každoročně je návštěvnost nejnižší z celého šampionátu. Jestli některé okruhy výslovně sedí jednotlivým značkám, tak v Rusku byli do dnešního závodu vyrovnané výsledky. Každá značka měla po dvou vítězstvích.

Z pole position startoval Rast. Wittmann sice zajel nejrychlejší kolo, ale díky penalizaci +5 míst startoval až jako 6. Jako druhý startoval zraněný Rockenfeller, který ještě v pátek neměl start jistý.

Po zhasnutí světel se celé pole hrnulo do první zatáčky. Spengler a Auer byli v této zatáčce široký, když na jejich vozy na trati nezbylo moc místa. V 1. kole došlo ke kontaktu mezi Glockem a Ekströmem. Glock díky kontaktu ztratil pozici vůči Wittmannovi, zatímco Ekström ztratil několik pozic a propadl se až na 11. místo. I přes poškozený vůz byl schopen pokračovat. Na konci 1. kola zamířil do boxu Mortara následovaný Di Restou a Martinem. V 2. kole došlo ke kontaktu mezi Rockenfellerem a Fafusem. Farfus si ze souboje odnesl defekt a propadl se na konec pole. Obě kolize byli komisaři vyšetřován, ale nikdo nebyl trestán. Mueller od komisařů dostal penalizaci +5 sekund stop&go za ulitý start. Green díky pomalé zastávce ztratil několik pozic. Wickens díky skvělému startu pár kol po startu jel na 5. místě. Po boxech se vrátil před Wittmanna, který ho překonal až o dalších 5 kol a ujal se tak poslední pozice na pódiu. Pro Mercedes se s nejtěžším vozem nejednalo o jednoduchý závod.

Již od startu byl ve vedení Rast  za kterým jel těsně Rockenfeller.  V jednu dobu to vypadalo, že se na oba dotáhne Wickens i Wittmann. Oni jeden se ovšem nedostal pod 3 sekundy a dvojice Audi tak měla rozjetý závod jen mezi sebou. Rockenfeller se pořád pokoušel Rasta předjet, ale nešel do velkého risku. I přes to šlo s jeho zraněním o skvělý závod. Rockenfeller si nechal pro tento závod vytvořit speciální obuv, aby ho jeho zranění tolik neovlivňovalo.

Ve 32. kole překonal Wittmann Wickense a ujal se tak finálního 3. místa. Během závodu odstoupil Blomqvist a jen pár kol před koncem i Farfus. Pro Brazilce se zatím nejedná o ideální sezónu.

Tímto závodem se DTM dostalo do poloviny sezóny. Šampionát vede do zítřejšího závodu Rast před Auerem a Ekströmem.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*