Moser z Phoenixu: “DTM Trophy je jednou z možností”

© Audi Sport

V roce 2020 rozšíří doprovodný program DTM nová série DTM Trophy. Šéf týmu Phoenix Racing Ernst Moser vidí obrovskou příležitost.

“Účast v DTM Trophy by byla smysluplným rozšířením našeho programu,” vysvětlil Moser. “Koncept série je v mnoha ohledech velmi zajímavý, hlavně pro nás jako tým DTM.”

Jedním z příkladů je výchova závodníků. “Naší jezdci by měli šanci vývoje v prostředí DTM a koukat přes naše profesionální rameno. Stali by se součástí rodiny Phoenix Racing.”

Nově vytvořená série míří na mladé talenty, ale také na sváteční závodníky. První tři piloti v šampionátu získají 150,000 € (přibližně 3,7 mil Kč) a nejlepší junior v klasifikaci získá šanci k testování DTM.

Kalendář obsahuje šest kol, které jsou součástí programu DTM. Premiéru bude mít během prvního závodu na belgickém Zolderu a finálové kolo proběhne na Hockenheimu. Vedle vrcholného Norisringu Phoenix Racing hlavně zajímá domácí Nürburgring.

“V tuto chvíli pracujeme na přesném plánu pro rok 2020. Jestli se budeme účastnit DTM Trophy záleží na spoustě věcí mimo jiné i na rozhovoru s potencionálními soupeři. Nicméně má tento projekt vysokou prioritu a velmi rádi bychom stáli na startu, “ řekl nakonec Ernst Moser.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*