Mortara: Problémem DTM je žádný reálný vývoj

DTM Media

Bývalý pilot DTM Mortara se pro motorsport.com rozpovídal o svých obavách co se budoucnosti DTM týká. Mortara v DTM strávil osm let, z toho šest u Audi než překvapivě přešel k Mercedesu.

Ital z DTM odešel společně s Mercedesem. Mortara nyní závodí ve Formuli E za tým Ventury, které je zákaznickým týmem Mercedesu.  

Myslím, že na tom momentálně není DTM zrovna ideálně. Myslím, že po všechny ty roky dělal Mercedes s Audi skvělou práci na tom, udržet šampionát naživu. A i více než držet na živu. U Audi to dělali s vášní a to hlavně během let, kdy tomu velel Dr. Ullrich, ale také Dieter Gass. Jsou to opravdu vášniví lidé.”

“A myslím si, že je důležité mít tyto osobnosti na vrcholu tohoto šampionátu. Dělají to kvůli tomu, aby šampionát přežil. Jestli odejdou, tak to vidím jako velký problém.”

“Byl to obrovský šampionát, úroveň byla velmi vysoká, byli zde opravdu talentovaní závodníci, vývoj, který dělali na těchto autech.”

“Je tu také část mě, která je zklamaná a frustrovaná z toho, jak se šampionát v realitě vůbec nezměnil. Udělali nějaké změny, ale nezměnili se až zas tak moc. A to je ostuda.”

Na otázku, jestli se DTM mohlo změnit natolik, aniž by změnilo svou tvář, Mortara řekl: “Nevím a nechci o tom moc mluvit a být tím, co má příliš negativníích komentářů. Nerozhodoval jsem o ničem, co se v šampionátu stalo, a jsem si celkem jistý, že lidé co jsou či byli u vedení, již zhodnotili všechny možnosti.”

“Jsem si jistý, že když rozhodli, tak jak rozhodli, tak to bylo z dobrých důvodů. Nicméně je tu pár věcí, co podle mě mohli býti udělány lépe.”

“Nakonec je jednodušší to říct. Je to můj názor.”

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*