Misano: Sobotní závod ovládl po startu z posledního místa Marco Wittmann

© Media DTM

Dvojnásobný šampion DTM Marco Wittmann odjel v kvalifikaci kvůli problémům s motorem pouze jedno kolo a do sobotního závodu, tak musel odstartovat z posledního místa.

Němec v samotném závodě zvolil velice agresivní strategii, kdy zajel do boxů pro výměnu pneumatik už na konci prvního kola. Této strategii pomohl také krátký safety car, který musel vyjet na trať po odstoupení Joela Erikssona.

Podobnou strategii nasadil také Ferdinand Habsburg a vyplácela se mu. Rakušan pak ale v desáté zatáčce chyboval a závod nakonec dokončil daleko mimo TOP 10.

Na druhém místě skončil René Rast, který startoval z pole position. Oba německé jezdce na stupních vítězů doplnil Francouz Loic Duval.

Na čtvrtém místě po startu z místa šestého skončil Kanaďan Bruno Spengler a první pětku uzavřel Nico Müller.

Zbytek bodované desítky tvoří Mike Rockenfeller, Philipp Eng, Jonathan Aberdein, Sheldon Van Der Linde a Timo Glock.

Pietro Fittipaldi, který nahrazuje Jamieho Greena, který musel podstoupit operaci kvůli zánětu slepého střeva, obsadil jedenácté místo.

Dvanáctý skončil speciální host tohoto víkendu Andrea Dovizioso, který závodí v šampionátu MotoGP, kde mu patří průběžné druhé místo. Další podnik MotoGP se pojede příští víkend ve španělské Barceloně.

 

Konečné výsledky sobotního závodu DTM v italském Misanu:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*