Misano: Müller vítězí poprvé od roku 2016

© Media DTM

Švýcarský pilot Audi Nico Müller vyhrál závod DTM poprvé od roku 2016. Stalo se tak po startu ze čtvrtého místa.

Müller měl velice dobrý start a v nájezdu do první zatáčky útočil na Reného Rasta, Robina Frijnse a Jonathana Aberdeina. Švýcar dokonce vyjel lehce mimo trať, ale první příčku přesto ukořistil.

René Rast, který startoval z pole position, měl velice špatný start a nepomohlo mu ani to, že se připletl do souboje mezi Marcem Wittmannem a Jonathanem Aberdeinem. Právě v tento okamžik došlo ke kolizi, po které musel vítěz včerejšího závodu odstoupit.

René Rast se brzy vzpamatoval a dostal se zpátky do vedení. Jeho naděje na vítězství ale uhasly, když dostal defekt pneumatiky a musel do boxů. Němec se vrátil na trať k Philippu Engovi, se kterým svedl souboj o druhé místo. Bitvu ale nakonec vyhrál Rakušan.

Těsně pod stupni vítězů skončil Robin Frijns a první pětku uzavřel Pietro Fittipaldi. Pro Brazilce je to prozatím nejlepší výsledek v tomto šampionátu.

Zbytek první desítky tvoří Joel Eriksson, Jonathan Aberdein, kterému tento závod vůbec nevyšel, Bruno Spengler, Sheldon Van Der Linde a Mike Rockenfeller.

Speciální host tohoto víkendu Andrea Dovizioso uzavřel třetí pětku.

Kromě Wittmanna závod nedokončili také Paul di Resta a Timo Glock.

 

Konečné výsledky 2. závodu DTM v italském Misanu:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*