Marko: Rast je mimořádně rychlým jezdcem, na vstup do F1 je však pozdě

René Rast od svého vstupu do DTM jen září. Ve své debutové sezoně v roce 2017 okamžitě ukázal své kvality, když vyhrál titul. Následující rok se mu sice titul obhájit nepodařilo, ačkoliv o něj do posledního závodu bojoval s Gary Paffetem. Avšak v loňské sezoně opět nenašel žádného přemožitele a celému ročníku dominoval. Třináctkrát skončil na pódiu, přičemž si připsal sedm vítězství.

Jeho výkony poutají pozornost i v jiných sériích. Uznání si dokonce vysloužil i od Helmuta Marka, poradce týmu F1 Red Bull Racing.

“Jedním je René Rast – zcela mimořádně rychlý muž -, a druhým je (Marco) Wittmann,” odpověděl Rakušan v rozhovoru pro portál Motorsport-Total.com na otázku, koho by si dokázal představit ve formuli 1. S tím, že má Rast prostředky na to, být úspěšný v královně motorsportu souhlasí i šéf DTM Gerhard Berger.

Avšak z této dvojice měl tu čest, projet se ve voze F1 pouze Wittmann, který se v roce 2015 zúčastnil s Toro Rosso testů ve Spielbergu, přičemž zaznamenal čtvrtý nejrychlejší čas. Na nejrychlejšího Nika Rosberga tehdy ztratil necelou sekundu. Za zmínku stojí, že Wittmannův čas by stačil na to, dostat se pár dní před tím do posledního segmentu kvalifikace.

Marco Wittmann
Wittmann v roce 2015 během testů s Toro Rosso

Přestože Marko cení kvality obou jezdců, angažmá u Toro Rosso, potažmo Red Bullu, by jim nenabídl. Důvod je prostý: věk. Zatímco Wittmannovi je 33, tak Rast ve Fudži slavil 30, což je pro vstup do formule 1 již vysoký věk. Rovněž nehraje do karet Rastovi fakt, že nemá absolutně žádné zkušenosti s monoposty.

“A především byl Rast pouze v cestovních vozech nebo GTčkách,” zdůrazňuje Marko. “Potřebovali by tři roky na to, aby se dostali na úroveň formulí.”

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*