Lausitzring: V neděli proťal cíl první Jamie Green

© Michaela Morávková, DTMnews.cz

Pole positoin v opravdu těsné kvalifikaci vybojoval Robert Wickens, který ukazoval, že na Lausitringu má rychlost. V první řadě ho doplnil Tom Blomqvist.

Po startu se Wickens ujal vedení. První zatáčka se obešla bez kolizí. Tom Blomqvist byl vyšetřován za ulitý start. O chvíli později od komisařů obdržel penalizaci 5 sekund. Okamžitěn a konci 1. kola do boxů zajel Rockenfeller a Ekström. Oni jeden se nemuseli bát, že by pneumatiky do konce závodu nevydržely. okruh Lausitzring má povrch, který tolik neničí pneumatiky. Navíc byl víkend plný akce na okruhu a ten byl tak dobře pogumovaný.  Ve 4. kole ztratil Blomqvist pozici nejdříve vůči Greenovi a pár kol později i Paffetovi. V 15. kole Blomqvist zajel do boxů, kde si navíc musel odpykat penalizaci. To a studené pneumatiky ho stály propad na konec roštu V 16. kole do boxů zajel Wickens. Po výjezdu z boxů Kanaďan okamžitě začal hahřívat pneumatiky, aby je měl co nejrychleji v ideální provozní teplotě. O kolo později zajel do boxů i Green. Z nich se vracel těsně před Wickense, který sice ztratil čas ahříváním, ale byl se schopen před Greena na studených dostat. V 26. do boxů zajeli poslední piloti. Mezi první a poslední zastávkou tak byl rozdíl celých 25 kol. Ke konci závodu začal Green dotahovat ickense, kteréhonakonec v 31. kole předjel. Wickens nakonec ztratil pozici i vůči Ekströmovi, který měl na voze 37 kol staré pneumatiky!

Pro vítězství v nedělním závodě si tak dojel Jamie Green. Jedná se o jeho 3. vítězství na tomto okruhu.  V šampionátu nadále vede Auer, který v závodě tentokrát získal jen jeden bod.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*