Lausitzring by měl zůstat po převzetí Dekrou v kalendáři DTM i v roce 2018

© Barbora Goldmannová, DTMNews.cz

V pondělí německá média informovala o převzetí okruhu nedaleko Drážďan společností Dekra, která jej bude využívat coby testovací trať. Tato novinka zajisté vyděsila nejednoho fanouška DTM. U českých fanoušků se Lausitzring těší poměrně velké oblibě, jelikož se nachází relativně blízko hranic. Avšak dnes odpoledne přišla dobrá zpráva: Lausitzring by měl zůstat v kalendáři DTM i v roce 2018.

Nový majitel okruhu, společnost Dekra, bude okruh využívat hlavně k testovacím účelům. Směrem k seriálu nejprve poslala varovný signál, když uvedla, že se ní, s coby organizátorem závodů,  nemá počítat.

Doposud závody DTM pořádali přímo kompetentní z okruhu pod záštitou Německého autoklubu – ADAC Berlin-Brandenburg.

„Mluvčí Dekry nám potvrdil, že závody DTM na Lausitzringu ‚přivítají‘. Ohledně pořadatele však museli najít ‚externí řešení‘,“ píše německý portál Motorsport-Total.com.

Mluvčí organizace ITR, která zaštiťuje celou sérii, potvrdil, že v současné době „jednají o nové situaci Eurospeedway Lausitz s relevantními partnery“.

Dekra je oficiálním technickým partnerem DTM již od roku 1989. Mimo jiné pod ni také spadají traťový komisaři, proto mluvčí ITR doufá, že převzetí seriál nijak neovlivní: „Dekra je dlouhodobým a důvěrným partnerem DTM. Aktuálně vycházíme z toho, že převzetí nebude mít příští rok na pořádání DTM žádné dopady.“

1 Trackback / Pingback

  1. Novinky pro sezonu 2018: Misano bude hostit noční závod, návrat dlouhé verze Lausitzringu – DTMnews.cz

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*