Kubica ohromil Glocka svými výkony, Wittmann by jej rád viděl v DTM

Robert Kubica absolvoval na konci loňského roku testy nováčků v Jerezu, během nichž podával velmi solidní výkony. V současné době je polákovo jméno dost skloňováno se sedačkou u BMW. Na stole jsou dva možné scénáře. Podle jednoho musel pro Kubicu uvolnit místo Bruno Spengler a podle toho druhého b mohl pomoci na start novému zákaznickému týmu BMW.

Timo Glock byl dotázán, zda by si Kubicu dokázal přestavit jako svého týmového kolegu. Odpověď byla zcela jednoznačná: “Rozhodně. Byl bych rád, kdyby byl oznámen coby šestý jezdec BMW.”

Ohromil jej především Polákův výkon během prosincových testů. “V mých očích odvedl velmi dobrou práci. V autě seděl poprvé. S jeho handicapem, který má, zajel velmi dobré časy,” zhodnotil počínání svého potenciálního parťáka. Zároveň připomíná, že má Kubica o účast v šampionátu evidentně zájem, neboť v autě DTM neseděl poprvé: “Rozhodně po tom pokukuje, to jsme už viděli před několika lety, když testoval pro Mercedes – a teď i pro nás.”

Ani vážné zranění Kubicu nezastavilo, ba naopak jej posílilo

Počínání Roberta Kubici udělalo dojem rovněž na Philippa Enga, který je přesvědčený, že by DTM neobohatil pouze coby jezdec, ale také coby osobnost jako taková.

Kubica v roce 2011 vážně havaroval během rally Ronde di Andora, když narazil v plné rychlosti do svodidel, která pronikla přes motorový prostor až do ochranné klece, kde poradila jeho pravou nohu a ruku.

I přes toto ošklivé zranění na motorsport nezanevřel a již o rok později opět seděl za volantem rallyového speciálu, aby se v roce 2013 stal jezdcem na plný úvazek.

V roce 2017 se vrátil do formule 1, kde testoval pro Renault a posléze si jej ozkoušel i Williams, jehož barvy v roce 2018 a 2019 reprezentoval. Pro nadcházející sezonu s ním ale tým spolupráci už neprodloužil, přesto v F1 zůstává jakožto testovací jezdec stáje Alfa Romeo.

Přestože se nejednalo o zářný comeback, tak si vysloužil uznání za svou obrovskou kuráž. “Rád polarizuje a pro DTM by nebyl obohacením jen jako jezdec, nýbrž i jako osobnost. Znám se s ním jenom z testů formule 1 v Mexiku,” připomíná Eng, jenž s ním testoval v roce 2008 se Sauberem, v rozhovoru pro portál Motorsport.com. “Rozhodně by bylo skvělé proti němu závodit.”

Wittmann: “Nenechá se zastrašit.”

Podle Marca Wittmana by byl Kubicův příchod do DTM “rozhodně dobrým krokem.” Myslí si totiž, že si svými dosavadními výkony vysloužil obrovský respekt. Dokonce jej porovnává se svým idolem, dalším neskutečným bojovníkem, Alexem Zanardim: “To jsou lidé, kteří se nenechali zastrašit. To pro mě znamená mnohem více, než dílčí výkon v závodě. Přál bych mu, aby mu vstup do DTM vyšel.”

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*