Koronavirus: Jihoafrická republika v izolaci. Dostanou se Aberdein a van der Linde na testy?

© DTM Media

Na začátku června se budou konat předsezónní testy na Nürburgringu, ale vzhledem k restrikcím, které jednotlivé státy zavedly kvůli zamezení šíření koronaviru, řeší někteří jezdci, jak se na testy dostat.

Nejhůře na tom jsou Jihoafričani z BMW Jonathan Aberdein a Sheldon van der Linde, jelikož se v jejich domovině počet nakažených rapidně zvýšil a momentálně je v kompletní izolaci. Veškeré lety jsou tedy zrušeny, kvůli čemuž nepřipadá v úvahu, že by oba mladíci mohli za normálních okolností vycestovat.

Přesto je van den Linde přesvědčený, že se na Nürburgringu objeví, jelikož vzhledem k tomu, že má trvalé bydliště v Kemptenu, tak by měl dostat výjimku.

“Je to velmi náročné, ale zvládnu to,” věří 21letý Aberdein, který je momentálně “uvězněný” v Kapském městě. Ovšem cesta do Německa je v současné době relativně krkolomná, neboť musí letět přes Doha.

Jonathan Aberdein, Sheldon van der Linde

Není to však jediná překážka. Aby mohl do Německa, šel do dobrovolné dvoutýdenní domácí karantény a namísto letu do Londýna, kde bydlí, poletí přímo do Mnichova.

Aberdeinovi i tak hrozí, že se testů nezúčastní

Aberdein se sice do Mnichova dostane, ale kvůli tamním restrikcím hrozí, že i v tam bude muset do dvoutýdenní karantény. A opět nastává problém: nestihl by testy, které se budou konat od 8.-11. června.

Podle informací portálu Motorsport.com je v kontaktu se zdravotním úřadem. Karanténě by se nejspíše mohl vyhnout, pokud při příjezdu absolvuje test na COVID-19.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*