Kdo je to Loïc Duval ?

Tento Francouz je jedním z nováčků, kteří se posadí za volant Audi.

Loic se narodil 12. června 1982 ve francouzském Chartres. Je ženatý a má dva syny. 

Jako každý závodník i on začínal v motokárách. V roce 2002 se přesunul do francouzské formule Renault Campus. Tuto sérii ve stejném roce vyhrál. Následoval rok ve francouzské Formuli Renault 2000. I tuto sérii vyhrál. V roce 2004 následoval přesun do Formule 3 Euro. Celkově skončil až na 12. místě. Pro rok 2005 zůstal v F3. Tento rok získal celkem 5 pódii a posunul se na 10. místo. . . 

Japonsko 
Loic se v roce 2006 přesunul do Japonska. Absolvoval formulovou sérii Nippon a sérii cestovních vozů Super GT.  Skončil celkově na 6. místě, respektive na 11. místě. Duval v Japonsku zůstal i v následujících letech. Sérii Super GT naposledy absolvoval v roce 2012. Nejúspěšnější byl v roce 2010, kdy celý šampionát vyhrál. Co se týče Formule Nippon, tam byla vrcholnou sezónou ta 2009. To vyhrál z 8 závodů 4 a šampionát vyhrál. V roce 2013 začal závodit v nové sérii Super Formula, která navazovala na zrušenou sérii Nippon. V Super Formula závodil dvě sezóny a v obou případech skončil na 4. místě celkově. 

Formule E
V roce 2015 vyměnil japonskou formuli za tu elektrickou. V této sérii závodí dodnes v týmu Faraday Future Dragon. Mezi jeho nejlepší výsledky v této sérii jsou dvě 3. místa v první sezóně. Nastávají, ale otázky k jeho pokračovaní. Dochází ke kolzím mezi Formulí E a DTM. 

Le Mans
V roce 2008 poprvé absolvoval závod 24h La Mans s týmem Oreca v kategorii LMP1. V roce 2012 poprvé absolvoval Le Mans s týmem Audi, kdy absolvoval i závody v sérii WEC. V roce 2013 byl součástí posádky, která vyhrála závod 24h Le Mans i celý seriál WEC. Až do roku 2016 byl součástí součástí Audi ve WEC. Audi se na konci roku stáhlo z celého šampionátu a to znamenalo konec i pro Duvala. Poslední sezónu s posádkou vozu č. 8 zakončili na 2. místě celkově a 3. místě na Le Mans. 

Jeho příchod do DTM by se dal označit jako přesun v Audi Sport. Co se týče barev vozu, tak pojede s vozem v barvách Castrol EDGE. V sezóně 2017 bude jediný opravdový nováček. René Rast již absolvoval 3 závody a Maro Engel se DTM vrací po odmlce. 

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*