Jedna z největších německých sérii ADAC GT míří do Mostu

©Michaela Morávková, DTMnews.cz

Chcete vidět kvalitní německou závodní sérii, ale DTM je pro Vás z ruky nebo se bojíte zahraničních okruhů ? 

Německá série vozů GT známá jako ADAC GT Masters po dva roky sdílela závodní víkend s DTM na Lausitzringu. Po změně majitele okruhu ovšem závodní víkend bude opět patřit jen DTM a tak vzniklo v kalendáři GT Masters jedno volné místo. Český fanoušek, tak dostává příležitost se na celou sérii podívat, protože celá série zavítá na Mostecký autodrom.

Proč stojí za to se do Mostu vydat ? 

  1. Kvalita série – Všechny týmy, která se této série účastní jsou již na profesionální úrovni. Po Blancpain GT Series se jedná o největší sérii v Evropě závodící s vozy GT3.
  2. 2 závody – Je jedno jestli si zvolíte sobotu nebo neděli. Oba dva dny vozy absolvují jak 20 min kvalifikaci, tak 60 min závod.
  3. Vozy – Celá série staví na vozech rozšířené specifikace GT3. V sérii se  objevuje celkem 8 značek, takže pole je opravdu pestré. Za zmínku stojí nový vůz Honda NSX, který do série pošle samotná Honda. Další je kvalitní zvuk, který sice není jako u DTM, ale i tak potěší fanouška motorsportu. Na trať vyrazí až 40 vozů a ta tak rozhodně bude plná akce.
  4. Velká jména – pro letošní ročník byl potvrzen třeba bývalí piloti DTM Timo Scheider a Maximilian Götz, ale také závodnice Rahel Frey.
  5. České účast – Svou druhou sezónu v této sérii bude absolvovat Filip Salaquarda. Pojede s Audi R8 LMS o který se bude starat český tým ISR.
  6. Doprovodné série – Do Mostu vedle ADAC GT přijede také série ADAC TCR Germany, která staví na vozech specifikace TCR, které například jezdí šampionát jako je WTCR. Další doprovodnou sérii bude již více amatérská série GT4 Central Europe. Celou sérii čeká teprve druhá sezóna od jejího vzniku s poměrně čerstvou specifikací vozů GT4, která již není od běžných silničních vozů, tak vzdálená. Poslední doprovodnou sérii je jedna česká. Jedná se o Octavia CUP, kdy byla loňský sezóna zrušená a série se tak letos vrací s upravenými vozy.

Pokud tedy plánujete na závodní víkend zavítat, tak není nic jednoduššího než si udělat volno poslední dubnový víkend, tedy 27. – 29. dubna.

Ceny vstupenek jsou 625,-  za jednodenní pro dospělého nebo 825,- za víkendovou. Pokud jste si jisti svou účastí, tak neváhejte a využijte do 15. března 30% slevu na jednodenní vstupenku. Kód pro slevu je ADACAUTODROM.

Potřebujete ještě něco vědět ?

Ne, stačí jenom přijet a užít si kvalitní závodění. Rozhodně se dá očekávat skvělá atmosféra.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*