Jaká očekávání má Mercedes před závodem na Lausitzringu?

©Mercedes AMG DTM

Tento víkend se jede Lausitzringu druhý podnik sezóny, do kterého přijíždí jako lídr šampionátu talentovaný mladý Rakušan Lucas Auer jezdící za tým BWT. Co očekává on a jeho kolegové od Třícípé hvězdy? 

Právě Auer má na okruh, který je pro české fanoušky nejblíže, nádherné vzpomínky, proto se na víkend nesmírně těší. “Samozřejmě, pro mě je to něco mimořádného. Na Lausitzring se vracím rok po mém prvním vítězství. Zvláště po té, co jsem na úvod sezóny v Hockenheimu zažil skvělý víkend. Proto jsem napnutý, jak se to bude vyvíjet dále. Máme skvělé auto, ale stále máme co vylepšovat. Jsem opravdu  zvědavý, jak si v porovnání povedeme na jiné trati. Osobně se na to těším. Vloni byl Motoristický festival neuvěřitelnou akcí. Doufám, že na okruh přijde opět mnoho diváků.”

“Lausitzring je pro mě důležitý závodní víkend. Po zahájení na Hockenheimu mám pocit, že jsem tam nechal na pospas pár bodů,” vrací se k prvnímu závodnímu víkendu týmový kolega dvaadvacetiletého rodáka z Tirolska Edoardo Mortara. “Proto si nemůžeme dovolit ztratit ještě více bodů. Lausitzring se bezpodmínečně nepočítá mezi mé oblíbené tratě. Přesto doufám, že tam můžeme zajet dva dobré závody. V minulosti tam byl Mercedes většinou konkurenceschopný a vloni tam také vyhrál jeden závod s Lucasem. Snad tu budeme letos dobří natolik, abych mohl bojovat vepředu a vyjet hodně bodů.”

Pro Garyho Paffeta, pilota Mercedes Me, je na rozdíl Mortary EuroSpeedway oblíbený: “Po relativně úspěšném zahájení sezóny na Hockenheimu se opravdu těším, až na Lausitzringu zase nasednu do auta. Na této trati jsem si v minulosti dojel pro několik vítězství. Kromě toho jsme tu vloni měli slušný závodní víkend. Proto jsem zvědavý, jak to půjde letos. Mým cílem je odnést si bodový příděl z obou závodů.”

“Jsem rád, že jsem na závod na Lausitzringu nemusel čekat příliš dlouho. Víkend v Hockenheimu neprobíhal podle očekávání. Přesto si  z toho můžeme vzít hodně pozitiv a na tom musíme stavět a snažit se vyjet co nejvíce bodů pro Mercedes,” zdůrazňuje Angličanův parťák Robert Wickens.

Posledním týmem Mercedesu je SILBERPFEIL Energy, jehož barvy reprezentují Paul di Resta a navrátilec Maro Engel.

“Je dobře, že po prvním závodním víkendu zase sedáme do auta tak rychle. Kvůli chaosu při pitstopu jsme v Hockenheimu ztratili cenné body. Snad se přihlásíme o slovo o to více. Každý v týmu rovněž pracuje tvrdě na tom, abychom přenesli naší dobrou formu týmu z Hockenheimu. Snad se budeme moci v neděli večer radovat z dalšího dobrého výsledku,” doufá v úspěšnější průběh víkendu bývalý pilot F1 di Resta.

Také německý závodník chválí loňský program na okruhu nedaleko Drážďan. “Je za námi napínavý úvod sezóny. Nyní se těším na druhé kolo na Lausitzringu. Motoristický festival byl předešlý rok fantastickou akcí. Na pozitivním začátku sezóny bych chtěl samozřejmě na Lausitzu stavět a přidat na mé konto co nejvíce bodů,” řekl.

A jaká jsou očekávání samotného šéfa týmu Mercedes? “Po úspěšném a akcí naplněném víkendu v Hockenheimu se všichni samozřejmě těšíme na druhý závodní víkend na Lausitzringu. Doufám, že tam uvidíme opět tak fantastický závod jako v prvních dvou jízdách. Rovněž jsme obezřetně optimističtí. Víme, že máme z pohledu základní rychlosti rychlé auto. Musíme ale zjistit, jestli to platí také na ostatních tratích. Pomineme-li rok 2015, tak byl Lausitzring v posledních letech pokaždé okruhem, který nám dobře seděl. Od roku 2013 jsme vyhráli tři z šesti závodů a vyjeli si sedm pódiových umístění,” bilancuje Ulrich Fritz a dodává: “Společně s Motoristickým festivalem a parádními doprovodnými sériemi bude víkend na Lausitzu pro fanoušky rozhodně opravdovým zlatým hřebem.”

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*