Jak je to s bojem o titul před posledním závodním víkendem ?

(c) DTM Media

Ještě před sobotní kvalifikací je k dispozici celkem 56 bodů v boji o šampionát. Za každé vítězství je 25 bodu, no rozhodnout můžou i bonusové body za kvalifikaci.

Nejlépe je na tom Mattias Ekström. Ten se 172 body vede šampionát. Následuje ho René Rast s 151 body, který jako nováček ukazuje fantastický výkon. Poslední závody seděli Audi. Její jezdci tak jsou na prvních 4 místech šampionátu. Za Rastem je Green se 137 body a Rockenfeller se 134 body.  Je těžké říct jestli se Audi postaví za Ekströma nebo nechá čtveřici bojovat. Stojí také za zmínku, že Audi je po zrušení váhových rozdílů opravdu rychlé. Se čtveřicí jezdců Audi má ještě šanci na titul Wittmann a Auer. U této dvojice je jasné, že se BMW i Mercedes postaví plně za své jezdce. Wittmann má stejný počet bodů jako Rockenfeller zatímco Auer má na svém kontě bodů 131.

Ekström po celou sezónu podává nejvyrovnanější výsledky, když vedl šampionát vedl aniž by vyhrál jediný závod. Letos svůj první závod vyhrál teprve před třemi týdny v Rakousku. Právě Rakousko mu zajistilo náskok. Ovšem i takový náskok se může rychle vytratit.

Rast měl dobrý start sezóny i pravidelný přísun bodů. Pouze Zantvoort nebyl jeho závodní víkend, když ani jednou nebodoval.

Green měl pár dobrých víkendu ovšem mnoho bodů ztratil. Posledně během závodu na Red Bull Ringu, když přišel o vítězství. Na Ekströma ztrácí celých 35.

Rockenfeller měl lepší začátek sezóny než konec. Na Nürburgringu vyšel na prázdno. Se ztrátou 38 body se ještě dá bojovat.

Wittmanna může mrzet slabý začátek sezóny kdy jen paběrkoval, ale také diskvalifikace z Zantvoortu, kdy vítězství získal Rockenfeller, který má s Němcem stejný počet bodů. Díky diskvalifikaci letos úřadující mistr ještě letos nevyhrál. V Rakousku BMW moc rychlé nebylo, takže těžko soudit, jak na tom budou teď. Bavorská automobilka ovšem bude stát za svým pilotem.

Lucas Auer zažíval fantastický start sezóny, kdy vedl šampionát se slušným náskokem. Následovalo pár víkendů k zapomnění a Rakušan se začal propadat. Během prvního závodu na Nürburgringu přišla vzpruhy, když vyhrál kvalifikaci i závod, ale nedělní závod dojel mimo body. Jako u BMW, tak i Auer u Mercedesu bude mít Auer plnou podporu.

Letošní sezóna ukázala jak se body mohou rychle přelévat. Právě to zajistilo, že před posledním závodem má šanci na titul šest jezdců.

Cokoliv se může změnit již po sobotním závodě. Pokud Ekström závod vyhraje a Rast dojede třetí a hůře, tak nikdo již Švéda nemůže ohrozit.

Audi získalo titul mezi jezdci naposledy v roce 2013, kdy vyhrál Mike Rockenfeller. Poslední neněmecký šampionem se datuje k roku 2012, kdy titul získal Bruno Spengler.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*