Hungaroring: V neděli si pro své první vítězství dojel Rast

DTM Media

V neděli bylo v Maďarsku větší teplo než v sobotu. Z pole position stejně jako v sobotu startoval René Rast. Mike Rockenfeller, který v kvalifikaci vybojoval 5. místo, musel po kvůli problémům s vozem nakonec startovat z boxů.

Rast předvedl fantastický start a okamžitě se ujal vedení před Muellerem a Wittmannem. Na konci prvního kola do boxů okamžitě zajel Martin a Rockenfeller. Oba závodníky tak čekal dlouhý závod na jedné saně pneumatik. Maro Engel od komisařů obdržel penalizaci 5 sekund za špatné postavení na startu. Na konci třetího kola do boxů zajeli Ekström, Duval a Mortara. Při vyjetí z boxů Rockenfeller okamžitě předjel Duvala na studených pneumatikách. V 6. kole do boxů zajel i Auer. Při najetí na stání, ale trefil mechanika. Následně pak nestál v ideální pozici a mechanici navíc měli problém s výměnou pneumatik. Pro Auera to znamenalo zastávku na úrovni 20 sekund a jistý propad na konec pole. Martin a Ekström svou brzkou zastávkou vydělali několik pozic. PO tom co do boxů zajel i vedoucí Rast, tak se vrátil až za Ekströma. Mezi jejich pneumatikami byl ovšem rozdíl celých 8 kol. Ve 13. koel byl posledním pilotem bez boxů Engl, který stejně jako včera protahoval první stint co to šlo.  Engl do boxů zajel v kole 18. Po absolvování penalizace a ne zrovna rychlé zastávky se propadl na poslední místo.  Ve 22. kole byl Blomqvist prvním pilotem bez DRS. Rast naopak měl všech 12 možných. Po tom co Rast zahřál své pneumatiky, tak se dotáhl těsně na Ekströma, který v těch svých neměl již tolik života. Ve 27. kole Green předjel na konci cílové rovinky Di Restu. Di Resta byl po celý závod nejlépe postaveným Mercedesem. Stejně těstě jako Rast a Ekström jeli i Martin a Mueller bojující o 3. místo.  V 31. kole Rast za pomoci DRS konečně překonal Ekströma a ujal se tak vedení v závodě. Rockenfeller za souboj s Paffettem obdržel varovnou vlajku. Němec v první zatáčce Brita vystrčil mimo trať. V 33. kole došlo k drobné kolizi mezi Blomqvistem a Duvalem. Duval svůj vůz roztočil. Komisaři ovšem tento přestupek nijak nepotrestali. V předposledním kole svůj vůz odstavil Wittmann, který po celý závod jel na bodech. Z kamer bylo již před tím zřejmé že došlo k ucpání nasávání. Jestli tato překážka zapříčinila odstoupení není jasné.

René Rast si dnes dojel pro své první vítězství v DTM. V jeho první kompletní sezóně a jeho teprve 9. závodě se jedná o skvělý výsledek. Jelikož Auer za celý víkend nezískal ani bod, tak ztratil svůj náskok i vedení právě ve prospěch Rasta, který se se 70 body ujal vedení v šampionát.

DTM pokračuje za 14 dní závodním víkendem na legendárním Norisringu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


*